Advert
Advert

Hisarcıklıoğlu’ndan Borsa’ya ziyaret

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği “2014 Yılı Geleneksel Vergi Ödül Töreni”nin ardından Burdur Ticaret Borsası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Borsa yöneticilerine çağrıda bulunarak, “Üniversitenizin kıymetini bilin. Sizden ricam, Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olun. Bizler işadamı olarak her yapılanı görme imkanımız yok. Biz işi biliriz, onlar farklı şey bilir. İki tecrübeyi birleştirirsek, o zaman bizi kimse tutamaz” dedi.

Hisarcıklıoğlu’ndan Borsa’ya ziyaret
Hisarcıklıoğlu’ndan Borsa’ya ziyaret Akca Halim
Bu içerik 834 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Burdur Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen vergi ödül töreninin ardından, Vali Hasan Kürklü ile birlikte Burdur Ticaret Borsasını ziyaret etti. Vali Kürklü ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu burada Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Meclis Başkanı Hikmet Çangır,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Yalçın Mecikoğlu, Genç Girişimciler Başkanı Bumin Oktay,  Borsa Yönetim ve Meclis üyeler ile Borsa üyeleri karşıladı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Başar ve Çangır, Borsanın çalışmaları, yaptıkları ve yapacak oldukları projeler ile ilgili bilgi vererek, tarım ve hayvanlık konularında fikir alışverişinde bulundular. Borsa yöneticilerine, herhangi bir konuda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile ilgili işbirliği içerisinde olmalarını tavsiye eden Hisarcıklıoğlu, “Üniversitenizin kıymetini bilin. Sizden ricam, Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olun. Bizler işadamı olarak her yapılanı görme imkanımız yok. Biz işi biliriz, onlar farklı şey bilir. İki tecrübeyi birleştirirsek, o zaman bizi kimse tutamaz” şeklinde konuştu.

Burdur sütünün damgasının vurulması gerektiğini aktaran Hisarcıklıoğlu, “Sütün litresi 1,15 kuruş muydu, 1 lira mıydı denmez daha farklı noktaya gelir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Burdur’un yöresel tatlarının yanı sıra, Bucak Duranlar Süt A.Ş’de üretilen ve raf ömrü 50 güne kadar uzayan kaymak ve yoğurt ikram edildi. Duran Süt A.Ş. Sahibi Süleyman Duran, inek sütünden imal edilen  kaymağın Türkiye’nin çeşitli illerine ve özellikle Irak’a ihraç ettiklerini söyledi.    

Süleyman Duran’ı tebrik eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “bu kaymak noktasında da farklı yapmak lazım. Para kazanabilmenin yolu burada. Camız kaymağından yap bana gönder. Eğer süt sıkıntısı çekersen, Kocaeli’nde Mandayla alakala bir çiftlik kurulmuş, oradan süt temini yaparız” dedi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kendisine yapılan ikramların ardından Borsa yöneticileri vedalaşarak Burdur’dan ayrıldı. 

burdur burdur ticaret borsa türkiye barolar hisarcıkoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı