16. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU

Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin bu yıl 16.sı gerçekleştirildi. Burdur Merkeze bağlı Aziziye Köyündeki Aziziye Yaylasında 10 Temmuz Pazar günü yapılan yayla Şenliğine katılım oldukça fazlaydı.

16. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU
16. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİNE KATILIM YOĞUN OLDU Akca Halim
Bu içerik 1087 kez okundu.

Abbas Şenel’in sunumuyla Burdur Merkeze bağlı Aziziye Köyündeki Aziziye Yaylasında Pazar günü yapılan yayla Şenliğine katılım oldukça fazlaydı.

Çevre illerden gelen katılımcıların yanı sıra, şenliğe Burdur Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Burdur Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, 22, 23. Dönem Ak Parti Burdur Milletvekili Mehmet Alp, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, Burdur İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, kurum müdürleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, İşadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan şenliğin açılış konuşmasını yapan Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl, şenlikte emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmasında Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl’a Aziziye Köyüne verdiği desteklerden bahseden Aziziye Köyü Muhtarı Ali Kozak, şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şenliği düzenleyen ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, şenliğin hayırlı olmasını diledi. Özçelik “ Burdurumuzun kültürümüzü yansıtan çok fazla etkinliği yok. Ancak Aziziye, yörüklerimizin en kapsamlı şenlik yaptığı etkinlik. Bu vesile ile başta Hayırsever  İşadamı Mehmet Cadıl ve ailesine teşekkür ediyorum ” dedi. Milletvekili Reşat Petek, yaptığı konuşmada "Aziziye yaylasında çok güzel bir geleneğimizi 16 yıldır devam ettiriyoruz. Her güzel hareket bir öncüyle oluyor. Bu güzel yörüklerin olan Aziziye Köyü Kültür Sanat ve Yayla Şenliğini başlatan Mehmet Cadıl ve Ailesine, Aziziye Köyü Muhtarlığımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, "Kıl çadırda doğup, oğlak çobanlığı yapıp ve bu gün Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bayrağını taşıma şerefine nail olan birisi olarak, burada vatandaşlarla beraber olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve demokrasimizin bu gün geldiği noktayı gösteren güzel örneklerden birisidir.” Diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şenliğe katılan tüm protokol üyelerine Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl tarafından Poçu bağlandı. Şenlikte Aziziye Köyü Halkoyunları ekibinin yanı sıra Mahalli Sanatçı Ramazan Eryılmaz, Türkü Kervanı programı saz ekibi eşliğinde Türk Halk Müziği Sanatçıları Nurcan Altınok, Yasemin Çandır, Çiğdem Gül, birbirinden güzel türküleriyle şenliğe katılanlara keyifli bir hafta sonu yaşattı.

 

 

burdur 16. aziziye şenliği bucak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü