Kullanılmış Giysi Ve Ayakkabılar Artık Kumbaraya

Kullanılmayan kıyafetlerin, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesini kolaylaştırmak ve kullanılmayacak durumda olan kıyafet ile ayakkabıların da geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbaraları’ şehrin farklı noktalarına yerleştirilecek.

Kullanılmış Giysi Ve Ayakkabılar Artık Kumbaraya
Kullanılmış Giysi Ve Ayakkabılar Artık Kumbaraya Akca Halim
Bu içerik 1058 kez okundu.

Bucak Belediyesi, geri dönüşüm konusunda önemli gelişim sağlanan Bucak’ta kullanılmış ve ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyip geri dönüştürülmesini sağlayacak yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Firma yetkilileriyle protokol imzalandı.

 Proje kapsamında ilk etapta 15 adet Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbarası, Belediye ekiplerinin belirlediği bölgelere yerleştirilecek. Vatandaşlar kullanmadıkları veya artık eskidiği için kullanılmayacak durumda olan kıyafet ve ayakkabıları şehrin muhtelif noktalarındaki bu kumbaralara atacak. Kumbaralar belli aralıklarla görevli firma tarafından boşaltılacak. İçerisinden çıkan kıyafetler önce ayrıştırılarak halen kullanılabilir durumda olanlar ayrılıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüştürülecek.

 Bucak’ta  Bir İlk Olacak

 Bucak’ın hızla gelişen ve büyüyen bir şehir olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, böyle bir şehrin hem alt ve üst yapısıyla alakalı hem de çöpüyle, geri dönüşümüyle, endüstriyel atığıyla ilgili birçok düzenleme yapmak gerektiğini söyledi. Bugün de yine Bucak’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Mutlu,  “Aslında Bucak  geri dönüşümle alakalı ciddi mesafe almış, nüfusu itibariyle de tüketimin çok fazla olması hasebiyle önemli başarılara imza atmış bir ilçe. Bugün de ilk kez giysi ve ayakkabı ile ilgili bir kumbara oluşturmak için firma yetkilileriyle protokol imzaladık. 15 gün içinde ilk etapta Şehrin 15 farklı noktasında 15 tane giysi kumbarasının montajı yapılacak” dedi.Başkan Süleyman Mutlu, “Biz bu çalışmayı Yeşilçevre Tekstil firmasıyla birlikte gerçekleştireceğiz. Giysi ve Ayakkabı geri dönüşümü hakkında firma yetkilileri ile protokolü imzaladık. Bu protokol sayesinde ilçemizdeki giysi ve ayakkabı geri dönüşümü önümüzdeki 2 yıl boyunca Yeşilçevre Tekstil firması tarafından toplanacak. Bunun yanında şehrimizin muhtelif yerlerine koyacağımız bu kumbaralar ne işe yarayacak ?Her türlü ayakkabı, giysi ve kıyafetin şekli ile şemalinin ne olduğu önemli olmadan her türlü eşyayı insanlar çöp yerine buraya atarak daha sonra değerlendirilmesi noktasında katkıda bulunacaklar. Bunlar bir merkezde ayrılarak kullanılacak durumda olanlar kullanılacak, kullanılmayacak durumda olanlar da geri dönüşüme gidecek” diye konuştu.

 

 

bucak kullanılmış giysi ayakkabı bucak belediye süleyman mutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Cinayet davasında 'Sperm insan vücudunda kaç gün kalabilir?' raporu istendi
Domates üreticisini Kuzey Irak pazarı ayakta tuttu
Domates üreticisini Kuzey Irak pazarı ayakta tuttu