Bucak’ta yoğun kar yağışı ağaç dallarını kırdı

Bucak ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Bucak’ta yoğun kar yağışı ağaç dallarını kırdı
Bucak’ta yoğun kar yağışı ağaç dallarını kırdı Akca Gazete
Bu içerik 1213 kez okundu.

Bucak şehir merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 25 santimi bulan kar 6 saatlik yoğun yağıştan sonra hafifledi. İlçe ve ilçeye bağlı ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edilirken çok sayıda köyün köy yolları kar nedeniyle kapanırken ilçe merkezi ile bağlantısı kesildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ağaçlarda biriken karları taşıyamayan dallar kırılarak park halindeki araçların üzerine düşerken, Bucak Belediyesi ilçe merkezinde ana ve ara yollarda kar temizleme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bucak Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkan Vekili İsmail Bayata  ilçemize bağlı köy yollarının açık olduğunu belirtti. Kaymakam Bayata “İlçemizde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı öğle saatlerine kadar sürdü. Sabah saatlerinde köy yollarımızda zaman zaman kapanmalar olsa da köy şu anda kapalı köy yolumuz yok. Sadece Antalya Burdur karayolunun Çeltikçi ve Çubuk belinde kapanmalar var. İlçemizde yoğun kar yağışı şu anda sadece kargı Köyü bölgesinde mevcut” dedi.

Bucak Kaymakamı İsmail Bayata ilk ve orta dereceli okulların yarın için tatil edilme ihtimalinin olmadığını sadece yarın için taşımalı eğitim gören okulların tatil edilme ihtimalinin olduğunu belirtti.  

bucak kar kar yağışı ağaç okul tatil kaymakam ismail bayata
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Akca Gazete 381. Sayı
Akca Gazete 381. Sayı