Hastanede napoliten konser

ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) Genel Sekreterliği'nce 'kültür-sanat etkinlikleri' kapsamında Antalya Devlet Opera Balesi Orkestrası konser verdi..

Hastanede napoliten konser
Hastanede napoliten konser
Bu içerik 754 kez okundu.

ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) Genel Sekreterliği'nce 'kültür-sanat etkinlikleri' kapsamında Antalya Devlet Opera Balesi Orkestrası konser verdi.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cumhuriyet Konferans Salonu'nda, 'Seslerin Büyüsü' adıyla verilen konserde koroyu şef Mahir Seyrek yönetti. Konseri, AKHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Kanpolat, doktor ve hemşireler, hasta ve yakınlarının izlediği konserde, dünyaca ünlü besteci ve söz yazarlarının neşeli napoliten şarkılar seslendirildi.

Konserde besteci, söz yazarı ve düzenlemeci H. Goetz-W. Satrasuss, J.S. Bach-A.Öhrwell, İ. Berlin-S. Zegree, Gabriel Faure, A. Adnan Saygun, Memduh Özdemir, S. Ada- T. Günersel'in 'Bourree', 'Goodbye Love', 'Blue Skies', 'Kâtibim (Varyasyonlar)', 'Gemiciler', Aşk-ı Memnu (Gidelim Göksu ya)' adlı eserleri paylaşıldı.

SANATÇILARA TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

İzleyenlere keyifli, neşeli bir akşam yaşatan ANTDOB sanatçıları dakikalarca alkışlandı. AKHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, koro şefi Mahir Seyrek ve piyanist Metin Kiper'e çiçek vererek teşekkür etti.

KEYİFLİ BİR AKŞAM YAŞADIK

AKHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, kamu hastanelerinde sürdürülen kültür- sanat etkinliklerinin yoğun iş temposuyla çalışan personele, hasta ve yakınlarına stres attırıp moral kazandırdığını söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, "Gazipaşa'dan Kaş'a kadar 367 kilometrelik hizmet alanında, birliğimize bağlı 18 sağlık tesisinde özverili çalışan sağlık personelimizle büyük bir aileyiz. Bu ailenin fertleri yoğun bir iş temposu yaşıyor. Bu nedenle çalışanlarımızın motivasyonunu arttırmak, iş streslerini azaltmak ve aralarındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla Mayıs 2016'dan beri kültür-sanat etkinliklerini gerçekleştiriyoruz" dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Hastanede napoliten konser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü