Akdağ: Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının sicilinde bir arıza var

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, "Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının sicilinde bir arıza var, onların bu milletle derdi var. Onlar sizin gösterdiğiniz istikamette yürümek yerine, sizi değiştirmek için siyaset yapıyor" dedi.

Akdağ: Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının sicilinde bir arıza var
Akdağ: Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının sicilinde bir arıza var Akca Gazete
Bu içerik 671 kez okundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ çeşitli toplantı ve ziyaretlere katılmak üzere Burdur'a geldi. Bucak İlçesi'ndeki bir düğün salonunda vatandaşla bir araya gelen Bakan Akdağ, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin konuştu. Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir araya gelip, güzel bir diyalog başlattığını aktaran Bakan Akdağ, "Bu diyaloga sayın Kılıçdaroğlu'nu da davet ettiler. Maalesef sayın Kılıçdaroğlu katılmadı" dedi.

 

'YAPMADIKLARI EDEPSİZLİK KALMADI'

 

Memleketin içinde bulunduğu durumu dikkate alan iki büyük liderin bir araya geldiğini kaydeden Akdağ, "Konuyla ilgili hukukçu arkadaşlarımız bir mutabakat, uzlaşma metni oluşturdu. Sizin önünüze getirdiğimiz anayasa metni bu mutabakatın sonucudur. Gelin görün ki bu uzlaşma iki parti tarafından yapılıp meclise gönderildiğinde mecliste Cumhuriyet Halk Partili ve HDP'li milletvekilleri komisyonlarda kavgalar, problemler çıkardı, haksız işlere sebep oldu. Maalesef genel kurulda buna devam ettiler. Kürsüye kendini kelepçeleyen mi olmadı, kürsüyü işgal mi etmediler, kürsüyü mü kırmadılar. Beni bağışlayın, yapmadıkları edepsizlik kalmadı, adabın dışına taştılar. Siz de bunları ibretle seyrettiniz. Bu kadar gayretleri neydi? Mecliste anayasayı değiştirmiyorduk ki anayasanın değişiklik maddelerini size getiriyorduk. Bunlar sizden niye bu kadar korktu? Sizin kararınızdan, milletin kararından sayın Kılıçdaroğlu ve onun arkadaşları ile HDP'li milletvekilleri neden bu kadar korktu?" diye konuştu.

 

'ONLARIN BU MİLLETLE DERDİ VAR'

 

Kararı milletin vereceğini vurgulayan Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

 

"HDP'nin neden çok korktuğunu bilmek zor değil. Onlar arkalarına PKK'yı, Kandil'i almış, maalesef memleketin hayrına bir şey düşünmeleri mümkün değil. Güçlü bir devlet olduğu zaman terörün kafasının bir daha kalkamayacak şekilde ezileceğini biliyorlar. Çünkü onlar siyaset yaparken silahla, silah baskısıyla demokrasiyi yok ederek yapmak istiyor. Kürt kardeşlerimizin yoğun yaşadığı bölgelerde hep böyle yapmaya çalıştılar. Biz de karar vermişiz bunların başını Allah'ın izniyle bir daha kalkamayacak şekilde ezeceğiz. Onun için onlar bu değişikliği istemez. Peki sayın Kılıçdaroğlu neden istemiyor? Neden bir dünya yalanı, dolanı, her sabah kalkıp akşama kadar gittiği yerlerde, televizyonlarda sizin karşınıza çıkarıyor? Çünkü sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının sicilinde bir arıza var, onların bu milletle derdi var. Onlar sizin gösterdiğiniz istikamette yürümek yerine, sizi değiştirmek için siyaset yapıyor. Hem de neredeyse 1940'lı yıllardan beri bunu yapıyorlar."

 

bucak recep akdağ sağlık bakan kılıçtaroğlu referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salda Gölü, gençlik festivaline hazır
Salda Gölü, gençlik festivaline hazır
MHP'nin Batı Akdeniz adayları
MHP'nin Batı Akdeniz adayları