SGK’dan Vatandaşa Büyük Kolaylık

VATANDAŞ ARTIK ELİNİ CEBİNE ATMAYACAK! TIBBİ MALZEME ÜCRETSİZ

SGK’dan Vatandaşa Büyük Kolaylık
SGK’dan Vatandaşa Büyük Kolaylık Akca Gazete
Bu içerik 1501 kez okundu.

Burdur Sosyal Güvenlik kurumundan yapılan açıklamada şöyle denildi. Kurumumuzca; ayakta tedavide kullanılan hazır tıbbi malzemelere ilişkin ödemelerde esas alınan Sağlık Uygulama Tebliği, büyük yenilik ve değişikliklerle güncellenerek 25 Mart 2017 tarihinde, Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

SGK, bu güncelleme ile Sağlık Uygulama Tebliğinde, geri ödeme kapsamında yer alan hasta alt bezi, sondalar, kolostami ürostomi ve ileostomi torbaları gibi, sarf malzemeler ile bunların yanında pek çok ortezin de bulunduğu malzemelerin, fiyatının yüzde 10 ile yüzde 400 arasında değişen oranlarda artırmıştır.

Kurumumuz bu malzemelerin geri ödeme işlemelerinde; vatandaşlarımızın paralarını önce ödeyerek ve faturalarını İl Müdürlüklerine bizzat getirerek, daha sonra paralarını alma işlemine de son vermek amacıyla, tıbbı cihaz ve malzeme satmaya yetkili medikallerle ve eczanelerle sözleşme imzalama yoluna gitmiştir.

Medikallerle sözleşme imzalama süreci 02.01.2017 tarihinde başlatılmış olup, 31.03.2017 tarihinde tamamlanacaktır. İlimizde kurumumuzla sözleşme yapmış 6 adet medikal satış merkezi bulunmaktadır.

01.04.2017 tarihi itibariyle, Kurumumuz sigortalıları ve bunların bakmakla yükümlü bulundukları kişiler için, sözleşmeli sağlık hizmet sunucularınca reçete edilen, hazır tıbbi malzemelerin bedelleri, Kurumumuza gelmeden sözleşmeli medikallerden ya da eczanelerden hiç ücret ödenmeksizin, ya da daha az fiyat farkı ile temin edilebilecektir.

burdur sgk ücretsiz tıbbi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü