BAKA Antalya’da Toplandı

Vali Şerif Yılmaz, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının (BAKA) Nisan ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

BAKA Antalya’da Toplandı
BAKA Antalya’da Toplandı Akca Gazete
Bu içerik 649 kez okundu.

Antalya Valiliği Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya BAKA Dönem Başkanı Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Burdur Valisi  Şerif Yılmaz, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, diğer yönetim kurulu üyeleri ve BAKA ilgili personeli katıldı.

 

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının başında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Nisan ayı olağan toplantısını bugün gerçekleştirdiklerini ve alınacak kararların bölgemize, şehirlerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen FETÖ operasyonları dolayısıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan birçok kişinin ihraç edildiğini ve dolayısıyla oluşan personel açığının giderilmesi için bakanlıktan onay alındığını belirten Vali Münir Karaloğlu, bu toplantı ile bu konunun masaya yatırılacağının altını çizdi.

 

Diğer bir gündem maddesinin ise bölgemizden yapılan yaş meyve ve sebze ihracatı için yeni pazar çeşitlendirmesi olduğunun altını çizen Karaloğlu; “Özellikle Ortadoğu pazarına açılmayla ilgili geçen sene bazı çalışmalar yapılmıştı. Bu sene yine Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ortak, Antalya, Burdur ve Isparta’dan yaş meyve ve sebze ihracatıyla uğraşanlardan oluşan bir heyetle Suudi Arabistan ve Kuveyt’e bir seyahatimiz olacak” dedi.

 

Toplantıda 2016 yılı faaliyet raporunun bugün netleştirileceğini ve 2017 yılı programında güdümlü projeler ile ilgili bakanlık talebi doğrultusunda bazı değişikliklerin görüşüleceğini ifade eden Karaloğlu, 2016 yılı mali destek programı ilerleme raporunun da bugün görüşülecekler arasında olduğunu belirtti.

BAKA antalya burdur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Üst düzey yetkililerden talimat alınmadan cinayetin işlenmesi mümkün değil
Akca Gazete 381. Sayı
Akca Gazete 381. Sayı