Burdur'da FETÖ/PDY yargılanmaları

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube eski Müdürü A.U., "23 yıllık tecrübemle söylüyorum önce fişleme yapıldı sonra üzerine delil bina edildi. O zaman cemaatti, şimdi terör örgütü. O zaman herkesin rağbet ettiği okula ben de çocuğumu gönderdim" dedi.

Burdur'da FETÖ/PDY yargılanmaları
Burdur'da FETÖ/PDY yargılanmaları Akca Gazete
Bu içerik 481 kez okundu.

 

FETÖ/PDY soruşması kapsamında tutuklanan Burdur Çevik Kuvvet Şube eski Müdürü A.U., Polisevi eski Müdürü M.Y., polis memuru A.D., Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi eski araştırma görevlisi M.A., Aile ve Sosyal Politikalar eski İl Müdürü O.Ç. ve kurumun eski fizyoterapisti U.G.'nin yargılanmasına Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

 

 

Mehmet Ali Yüce başkanlığındaki duruşmada ifade veren Çevik Kuvvet Şube eski Müdürü A.U., “23 yıllık tecrübemle söylüyorum. Önce fişleme yapıldı. Sonra üzerine delil bina edildi. O zaman cemaatti, şimdi terör örgütü. O zaman herkesin rağbet ettiği okula çocuğumu gönderdim. Bank Asya ile çalıştıklarını söylediler. Onun için hesap açtırdım. Örgüt liderinin talimatıyla hareket ederek hesabımı kapatmadım" dedi.

 

 

'ByLock' kullandığı iddialarını da kabul etmeyen A.U., "Böyle bir program yok demiyorum. Devlet tespit ettiyse vardır. Ama ben kesinlikle kullanmadım. Kurunun yanında yaşta yandı" dedi.

 

 

Eski polis memuru A.D. ise FETÖ üyesi olmadığını ve faaliyetlerine katılmadığını söyledi. Telefonuna örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' indirmediğini belirten A.D., “Listeler çok önceden oluşturuldu. Terfii hak ettiğim halde terfi ettirilmedim. Dava açtım. Bu yüzden kurumun saygınlığını zedeledim diye fişlendim. Tamamen soyut iddialarla açığa alındım. Önce liste oluşturuldu, sonra delil oluşturuldu" diye konuştu.

 

 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında KKTC'de olduğunu da anlatan A.D., "Yıllık izindeydim. İzinlerin iptal edildiğini öğrenince görevime döndüm. İstesem geri dönmezdim. Rum kesimine geçmem kurtuluşum olurdu, ama döndüm" dedi.

 

 

MAKÜ Veteriner Fakültesi eski araştırma görevlisi M.A. ise kendisinin terörist olmadığını, terörist faaliyette bulunmadığını hayatımın en ağır iftirasıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

 

 

Polisevi eski müdürü M.Y. ise "Emniyet Müdürlüğü'nde daha önceden yapılan bir fişleme yüzünden karşınızdayım. Bir mahalle muhtarının listesinde adım var. FETÖ/PDY ile bir bağım yok. Rütbe terfii hak ettim ama 3 yıl terfi ettirilmedim. Danıştay'a dava açtım. Yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bu yüzden fişlendim" dedi. M.Y, ByLock kullanmadığını belirtti.

 

 

Fizyoterapist U.G. de devlet ve millet aleyhine olacak faaliyette bulunmadığını, FETÖ'nün yetiştirdiği bir kişi olmadığını savundu.

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar eski İl Müdürü O.Ç. ise 28 yıllık devlet memuru olduğunu ve hakkındaki iddiaların gülünç olduğunu söyledi. O. Ç., "Hakkımda açıkmış herhangi bir idari soruşturma yok ama bir anda terör örgütü üyesi olarak nitelendirildik" dedi.

 

 

Mahkeme Başkanının çocuklarını FETÖ'ye ait yurtlara gönderdiğini sorması üzerine O. Ç., "2001-2002'de FETÖ yoktu. Cemaat olarak biliniyordu. Çocuklarım İmam Hatip Lisesi'nde okuyordu ve oranın yetkilileri buralara gönderebileceğimizi söylemişti. O zaman buraların cemaatin yurdu olduğunu bilmiyordum" dedi.

 

 

Mahkeme Heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

 

 

 

 

 

 

DHA-Bölge - Türkiye-Burdur - BURDUR

burdur feto soruşturma mankeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu