Burdur Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Perşembe günü açılıyor

27 – 30 Nisan tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek Tarım ve Hayvancılık fuarı öncesi Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında ilgili kurum, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Burdur Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Perşembe günü açılıyor
Burdur Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Perşembe günü açılıyor Akca Gazete
Bu içerik 374 kez okundu.

Burdur Teke Yöresi 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarına sayılı günler kala düzenlenen değerlendirme toplantısında, yapılan çalışmalar ve organizasyonun son durumu gözden geçirildi.

 

 

Toplantıya Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Kazım Üstüner, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Köy-Koop Birlik Başkanı Yakup Yıldız, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Turan Çayır, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Oktay Darcan, TKDK İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan ve basın mensupları katıldı.

 

 

Vali Şerif Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmasında, “Bu gün itibariyle artık fuarın arifesindeyiz. İnşallah Perşembe günü açılışı hep beraber yapacağız. Bugün de en son yaptığımız çalışmalarla ve geldiğimiz noktayla ilgili durum değerlendirmesi yapacağız, ayrıca ilave farklılıklar var eklemeler oldu, Burdur Şiş organizasyonu önerisi dün gelişti. Bunlarla ilgili organizasyon firmamız bilgi verecek” dedi.

 

 

Organizasyon Şirketi Sorumlusu GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan “Burdur’da bilindiği üzere üç yıldır Tarım ve Hayvanclık fuarının organizasyonunu yapıyoruz. Bu yıl dolu dolu bir fuar hazırladık. Şehir dışından birçok firma geldi. Fuar alanına geldiğinizde hepsini göreceksiniz. Ama bunlardan öte çok güzel organizasyonlar var. Organizasyonun için de organizasyonlar var. Koyun Keçi Birliği ve Üniversitemiz ortaklığında Honamlı Keçisi Güzellik Yarışması yapacak, 3 kategoride gerçekleştirecekler. Kırmızı et Birliği ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimiz ortaklığında besi sığır yarışması yapıyorlar. Burada ilk defa danalar görücüye çıkacaklar. Fuarın Cumartesi günü ise yarışmadan sonra tüm vatandaşlara Burdur Şiş ikram edecekler” dedi.

 

 

Toplantının son bölümünde katılımcalar ve organizasyon firması yetkilisi, fuarla ilgili basın mensuplarının  sorularını yanıtladılar.

burdur fuar tarım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü