Çalışan Eller Sergisi açıldı

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 3'üncü Çalışan Eller Sergisi açıldı. Ağullu Mahallesi Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen 3'üncü Çalışan Eller Sergisi, Kaş Kültürevi'nde açıldı. Serginin açılışını, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan ve Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu resim öğretmeni Derya Özgür yaptı. Sergide, öğrencilerin yaptığı heykel, resim ve seramik eserlerin soyut çalışmalarla suluboya, karakalem, çizgi ve nokta çalışmalarından oluşan yaklaşık 80 tablo yer aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, ″Eğitim yalnızca bilgileri öğrenmek, testleri çözmek değildir. Eğitim, sanatla, sporla bütünleşince amacına ulaşır. Sanat, eğitimin en önemli parçasıdır. Öğrencilerimiz, eğitimin sanat yönünü yaptıkları bu çalışmalarla göstermiş. Duygularını, yaşadıklarını sanatla ifade etmişler. Dünyaya farklı bir gözle bakmışlar. Dileğim bu eserlerin tüm Kaşlılar tarafından görülmesi″ dedi. Konuşmanın ardından serginin açılışı yapıldı..

Çalışan Eller Sergisi açıldı
Çalışan Eller Sergisi açıldı
Bu içerik 581 kez okundu.

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 3'üncü Çalışan Eller Sergisi açıldı.
Ağullu Mahallesi Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen 3'üncü Çalışan Eller Sergisi, Kaş Kültürevi'nde açıldı. Serginin açılışını, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan ve Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu resim öğretmeni Derya Özgür yaptı. Sergide, öğrencilerin yaptığı heykel, resim ve seramik eserlerin soyut çalışmalarla suluboya, karakalem, çizgi ve nokta çalışmalarından oluşan yaklaşık 80 tablo yer aldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, ″Eğitim yalnızca bilgileri öğrenmek, testleri çözmek değildir. Eğitim, sanatla, sporla bütünleşince amacına ulaşır. Sanat, eğitimin en önemli parçasıdır. Öğrencilerimiz, eğitimin sanat yönünü yaptıkları bu çalışmalarla göstermiş. Duygularını, yaşadıklarını sanatla ifade etmişler. Dünyaya farklı bir gözle bakmışlar. Dileğim bu eserlerin tüm Kaşlılar tarafından görülmesi″ dedi.
Konuşmanın ardından serginin açılışı yapıldı.

 

 

 


Kaynak: DHA

Çalışan Eller Sergisi açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü