Refüjlere kadın eli değecek

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde belediye bünyesinde kentteki bahçe ve refüjlerde çalışmak üzere 4'ü üniversite mezunu 8 kadın işe alındı. Kaş Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle refüj, bahçe ve parklarda çiçek ekimi ve ağaç bakımı gibi işlerde görev yapmak üzere 8 kadın işbaşı yaptı. Kadınlardan 4'ü kamu yönetimi, sosyal hizmet uzmanı, peyzaj mimarı ve işletme mezunu, 2'si üniversite öğrencisi ve 2'si de açık lise öğrencisi. Kadınları çalıştıkları Kaş Yat Limanı yanındaki yolda ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Kocaer, ″Sizler, Kaş'ın doğallığına, güzelleşmesine katkı sağlayacaksınız. Birçok arkadaşınıza göre şanslısınız. Bir işiniz oldu. İleride bu çalışma size katkı ve tecrübe sağlayacak. Daha güzel işlerde çalışabileceksiniz. Sizleri daha güzel yerlerde, mesleklerinizle ilgili iş yerlerinde çalışırken görmek isteriz″ dedi..

Refüjlere kadın eli değecek
Refüjlere kadın eli değecek
Bu içerik 570 kez okundu.

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde belediye bünyesinde kentteki bahçe ve refüjlerde çalışmak üzere 4'ü üniversite mezunu 8 kadın işe alındı.
Kaş Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle refüj, bahçe ve parklarda çiçek ekimi ve ağaç bakımı gibi işlerde görev yapmak üzere 8 kadın işbaşı yaptı. Kadınlardan 4'ü kamu yönetimi, sosyal hizmet uzmanı, peyzaj mimarı ve işletme mezunu, 2'si üniversite öğrencisi ve 2'si de açık lise öğrencisi.
Kadınları çalıştıkları Kaş Yat Limanı yanındaki yolda ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Kocaer, ″Sizler, Kaş'ın doğallığına, güzelleşmesine katkı sağlayacaksınız. Birçok arkadaşınıza göre şanslısınız. Bir işiniz oldu. İleride bu çalışma size katkı ve tecrübe sağlayacak. Daha güzel işlerde çalışabileceksiniz. Sizleri daha güzel yerlerde, mesleklerinizle ilgili iş yerlerinde çalışırken görmek isteriz″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Refüjlere kadın eli değecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü