Güreş Duayenlerinden Güreş Ağası Mehmet Cadıl’a Ziyaret

Güreş Duayenlerinden Güreş Ağası Mehmet Cadıl’a Ziyaret
Güreş Duayenlerinden Güreş Ağası Mehmet Cadıl’a Ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 718 kez okundu.

Ata Sporumuz Güreş Program Yapımcısı, Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Basın Sözcüsü Özcan Başgül ve  284. Tarihi Çardak Güreş Ağası Ahmet Acar, bugün 647. Kırkpınar Güreş Ağası Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl’ı ziyaret etti. Ata Sporumuz Güreş Program Yapımcısı, Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Basın Sözcüsü Özcan Başgül, ziyaretin amacı hakkında bilgi vererek, bundan sonraki güreş alanında yapılacak olan faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti. Özcan Başgül, 647. Kırkpınar Güreş Ağası Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl’a ata sporumuz güreşe olan desteklerinden dolayı teşekkür etti. Özcan Başgül, “Bizim konumuz yağlı güreş, Mehmet Cadıl ağamız da 2008 yılında Tarihi Kırkpınar’ımızda ağalık yaptı. Kendisi Kırkpınar ağalığını başarıyla temsil etti. Kendisiyle unutamadığımız anılarımız da var. Biz de bu vesileyle kendisini ziyaret ettik. Mehmet Cadıl ağamızla Döşemealtı Güreşleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

284. Tarihi Çardak Güreş Ağası Ahmet Acar da, ziyaret hakkında konuşarak, kendisini önümüzdeki günlerde yapılacak olan Tarihi Çardak Güreşlerine davet ettiklerini belirtti ve ata sporumuz olan güreş için faaliyetleri desteklediklerini ifade etti.

Ahmet Acar, “Mehmet abimiz bizim için çok önemli ve çok değer verdiğimiz bir abimiz. Biz onu Kırkpınar Ağası olması sebebiyle tanıyoruz. Türk yağlı güreşlerine verdiği çok önemli hizmetler var. Ben de 284. Tarihi Çardak Güreş Ağası olarak aynı zamanda onu bu yıl 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü yapılacak tarihi Çardak Güreşlerine kendisini davet etmek amacıyla geldim. İnşallah güreşlerimizi onurlandıracak” dedi.

Güreş alanında yaptığı faaliyetleri de aktaran Ahmet Acar, yazdığı eserleri 647. Kırkpınar Güreş Ağası Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl’a hediye etti.

Yıllardır güreş alanında yapılan etkinliklere destek veren 647. Kırkpınar Güreş Ağası Mehmet Cadıl, ise güreş ile ilgili yapılan etkinliklerin son derece önemli olduğunu ifade ederek, “Geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olmaz” ifadelerini de kullandı.

Ata sporumuz olan güreşe destek verilmesine dikkat çeken Mehmet Cadıl, ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirtti.

647. Kırkpınar Güreş Ağası Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, “Yıllardır güreş camiasına hizmet eden biriyim. Geçmişine sahip çıkmayan geleceğine muvaffak olamaz. Eğer bizim geçmişimizde bu tarih varsa güreş varsa biz de buna sahip çıkmalıyız” dedi.

bucak mehmet cadıl kırkpınar güreş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü