Gençler köyü ağaçlandırdı

BURDUR merkeze bağlı Yassıgüme Köyü gençleri köyün üst tarafındaki su deposunun etrafını ağaçlandırdı. Yassıgüme Köyü imamı Ramazan Akkuş öncülüğünde bir araya gelen 27 genç, su deposunun etrafındaki yaklaşık 2 dönümlük alana 60 çam ve sedir fidanı dikti. İmam Ramazan Akkuş, daha önce cami etrafındaki alanı köyün gençleriyle birlikte ağaçlandırdıklarını belirterek, ″Memleketimizde vatan için canını verenler var. Biz de hiç olmazsa vatanımız için bu ellerle bir çam tutalım dedik″ diye konuştu. Önümüzdeki günlerde köyün başka alanlarında da ağaçlandırma çalışması yapacaklarını anlatan Akkuş, ″Hem su deposunu koruma altına aldık, hem de bu ağaçlar büyüdüğü zaman piknik alanı olarak kullanılabilecek bir alan oldu″ dedi. Gençlerden Kerim Bakır da ″Hocamızın gayreti, arkadaşlarımızın çabası ile bu alanı ağaçlandırdık. Herkesten Allah razı olsun″ dedi..

Gençler köyü ağaçlandırdı
Gençler köyü ağaçlandırdı
Bu içerik 773 kez okundu.

BURDUR merkeze bağlı Yassıgüme Köyü gençleri köyün üst tarafındaki su deposunun etrafını ağaçlandırdı.

 

Yassıgüme Köyü imamı Ramazan Akkuş öncülüğünde bir araya gelen 27 genç, su deposunun etrafındaki yaklaşık 2 dönümlük alana 60 çam ve sedir fidanı dikti. İmam Ramazan Akkuş, daha önce cami etrafındaki alanı köyün gençleriyle birlikte ağaçlandırdıklarını belirterek, ″Memleketimizde vatan için canını verenler var. Biz de hiç olmazsa vatanımız için bu ellerle bir çam tutalım dedik″ diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde köyün başka alanlarında da ağaçlandırma çalışması yapacaklarını anlatan Akkuş, ″Hem su deposunu koruma altına aldık, hem de bu ağaçlar büyüdüğü zaman piknik alanı olarak kullanılabilecek bir alan oldu″ dedi.

Gençlerden Kerim Bakır da ″Hocamızın gayreti, arkadaşlarımızın çabası ile bu alanı ağaçlandırdık. Herkesten Allah razı olsun″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Gençler köyü ağaçlandırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu