MHP Demre kongresine iptal

ANTALYA'nın Demre İlçesi'nde 30 Nisan'da yapılması planlanan MHP ilçe kongresinin MHP il başkanlığı tarafından iptal edildiği ortaya çıktı. Aday olmayan İlçe Başkanı Alim Atabey, kongrenin yapılmayacağı ve il başkanlığının atama yapacağının kendisine bildirildiğini söyledi. MHP Demre ilçe başkanlığı kongre hazırlıkları yaparken, kongrenin iptal edildiği haberi geldi. İlçe Başkanı Alim Atabey, kararı kendisine MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna tarafından tebliğ edildiğini söyledi. Kongrede yeniden aday olmadığını ve kongrenin yapılmasının gerektiğini belirten Atabey, ″MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna 'MHP Demre ilçe kongresi iptal edildi. Yapılmayacak. İl olarak bir atama yapacağız. İlçe yönetimini atama yoluyla oluşturacağız' dedi. Kendisine, 'tekrar aday değilim, yeni bir aday çıkabilir, bu kongre yapılmalı' dedim. Ancak karardan dönülmedi. Alınan karar kabul edilebilir değil. Antidemokratik bir karar. Ben 5 yıldır MHP ilçe başkanlığı yürütüyorum. İki dönem seçimle başkan seçildim. Hiçbir şey sorulmadan alınan kararı kabul etmemiz mümkün değil. Demokratik bir biçimde, ilçe kongresi yapılmalıydı″ diye konuştu. MHP Demre İlçe Başkanı Alim Atabey, Antalya'da olağanüstü kurultay için imza veren ilçe başkanları arasında yer almış ancak MHP genel merkezi tarafından görevden alınmamıştı..

MHP Demre kongresine iptal
MHP Demre kongresine iptal
Bu içerik 454 kez okundu.

ANTALYA'nın Demre İlçesi'nde 30 Nisan'da yapılması planlanan MHP ilçe kongresinin MHP il başkanlığı tarafından iptal edildiği ortaya çıktı. Aday olmayan İlçe Başkanı Alim Atabey, kongrenin yapılmayacağı ve il başkanlığının atama yapacağının kendisine bildirildiğini söyledi.

 

MHP Demre ilçe başkanlığı kongre hazırlıkları yaparken, kongrenin iptal edildiği haberi geldi. İlçe Başkanı Alim Atabey, kararı kendisine MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna tarafından tebliğ edildiğini söyledi. Kongrede yeniden aday olmadığını ve kongrenin yapılmasının gerektiğini belirten Atabey, ″MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna 'MHP Demre ilçe kongresi iptal edildi. Yapılmayacak. İl olarak bir atama yapacağız. İlçe yönetimini atama yoluyla oluşturacağız' dedi. Kendisine, 'tekrar aday değilim, yeni bir aday çıkabilir, bu kongre yapılmalı' dedim. Ancak karardan dönülmedi. Alınan karar kabul edilebilir değil. Antidemokratik bir karar. Ben 5 yıldır MHP ilçe başkanlığı yürütüyorum. İki dönem seçimle başkan seçildim. Hiçbir şey sorulmadan alınan kararı kabul etmemiz mümkün değil. Demokratik bir biçimde, ilçe kongresi yapılmalıydı″ diye konuştu.

MHP Demre İlçe Başkanı Alim Atabey, Antalya'da olağanüstü kurultay için imza veren ilçe başkanları arasında yer almış ancak MHP genel merkezi tarafından görevden alınmamıştı.

 

 


Kaynak: DHA

MHP Demre kongresine iptal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü