Lisede Üniversite Tanıtım Günleri

BURDUR USO Anadolu Lisesi'nde Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri düzenlendi. Burdur USO Anadolu Lisesi'nde bu yıl ikincisi düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri etkinliği yapıldı. Etkinliğe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya, Şube Müdürü Mehmet Akif Temiz ile kent merkezi ve ilçelerdeki okulların son sınıf öğrencileri ve velileri katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Kadir İpek, son yıllarda ülkede artan üniversite sayısının rekabet ve kalite getirdiğini söyledi. İpek, ″Bu kadar çok seçeneğin olduğu bir ortamda öğrencilerin sağlıklı bir seçim yapmasının iyi bir bilgilendirme ve yönlendirmeyle olacağını düşünerek bu etkinliği düzenledik″ dedi. 12'nci sınır öğrencilerinden Mehmet Ali Dinler ve Mehmet Ali Şahin de girecekleri LYS öncesi bu etkinliğin üniversite tercihinde etkili olduğunu söyledi. Etkinlikte Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kızılay Kan Alma Birimi ve AFAD da stant açarak çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendirdi..

Lisede Üniversite Tanıtım Günleri
Lisede Üniversite Tanıtım Günleri
Bu içerik 543 kez okundu.

BURDUR USO Anadolu Lisesi'nde Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri düzenlendi.

 

Burdur USO Anadolu Lisesi'nde bu yıl ikincisi düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri etkinliği yapıldı. Etkinliğe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya, Şube Müdürü Mehmet Akif Temiz ile kent merkezi ve ilçelerdeki okulların son sınıf öğrencileri ve velileri katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Kadir İpek, son yıllarda ülkede artan üniversite sayısının rekabet ve kalite getirdiğini söyledi. İpek, ″Bu kadar çok seçeneğin olduğu bir ortamda öğrencilerin sağlıklı bir seçim yapmasının iyi bir bilgilendirme ve yönlendirmeyle olacağını düşünerek bu etkinliği düzenledik″ dedi.

12'nci sınır öğrencilerinden Mehmet Ali Dinler ve Mehmet Ali Şahin de girecekleri LYS öncesi bu etkinliğin üniversite tercihinde etkili olduğunu söyledi.

Etkinlikte Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kızılay Kan Alma Birimi ve AFAD da stant açarak çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

 

 


Kaynak: DHA

Lisede Üniversite Tanıtım Günleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu