Öğrencilerden kitap bağışı

SERİK Atatürk Anadolu Lisesi'nin geleneksel hale getirdiği kitap bağışının bu yıl 5'incisi Yanköy İlk ve Ortaokulu'na yapıldı. Serik Anadolu Lisesi'nin başlattığı kitap bağış kampanyasının bu yıl 5'incisi düzenlendi. Toplanan 550 kitap ve muhtelif kırtasiye malzemeleri Yanköy İlk ve Ortaokulu'na bağışlandı. Yanköy'e giden 15 kişilik öğrenci grubu kitap bağış malzemeleri teslim etti. Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Deniz Pişkin, ″İlk sene yaptığımız kitap bağışında öğrencilerimizin heyecanını ve isteğini fark ettik. Kitap bağışına giden öğrencilerin ertesi sene yapılacak kampanyaya daha da coşkulu katıldığını gördük ve kendi aralarında anlaşıp kırtasiye malzemeleri aldıklarını fark ettik. Küçük öğrencilerimizin gözlerindeki tebessümle taçlandırılan bu bağışın amacına tam olarak ulaştığını hissettik ve gittiğimiz okullarda sevgiyle karşılandık. Böylece bir gelenek oluştu″ dedi. Bundan sonraki süreçte bu geleneği daha da coşkulu şekilde devam ettirmek istediklerini aktaran Pişkin, ″Köy okullarının ihtiyaçlarını karşılarken öğrencilerimiz de paylaşmanın güzelliğini, yardımseverliğin önemini yaşayarak öğreniyor. Emeği geçen her öğrencime candan teşekkür ediyorum″ diye konuştu..

Öğrencilerden kitap bağışı
Öğrencilerden kitap bağışı
Bu içerik 603 kez okundu.

SERİK Atatürk Anadolu Lisesi'nin geleneksel hale getirdiği kitap bağışının bu yıl 5'incisi Yanköy İlk ve Ortaokulu'na yapıldı.

 

Serik Anadolu Lisesi'nin başlattığı kitap bağış kampanyasının bu yıl 5'incisi düzenlendi. Toplanan 550 kitap ve muhtelif kırtasiye malzemeleri Yanköy İlk ve Ortaokulu'na bağışlandı. Yanköy'e giden 15 kişilik öğrenci grubu kitap bağış malzemeleri teslim etti.

Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Deniz Pişkin, ″İlk sene yaptığımız kitap bağışında öğrencilerimizin heyecanını ve isteğini fark ettik. Kitap bağışına giden öğrencilerin ertesi sene yapılacak kampanyaya daha da coşkulu katıldığını gördük ve kendi aralarında anlaşıp kırtasiye malzemeleri aldıklarını fark ettik. Küçük öğrencilerimizin gözlerindeki tebessümle taçlandırılan bu bağışın amacına tam olarak ulaştığını hissettik ve gittiğimiz okullarda sevgiyle karşılandık. Böylece bir gelenek oluştu″ dedi.

Bundan sonraki süreçte bu geleneği daha da coşkulu şekilde devam ettirmek istediklerini aktaran Pişkin, ″Köy okullarının ihtiyaçlarını karşılarken öğrencilerimiz de paylaşmanın güzelliğini, yardımseverliğin önemini yaşayarak öğreniyor. Emeği geçen her öğrencime candan teşekkür ediyorum″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Öğrencilerden kitap bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü