İlkokulda tam gün tepkisi

MURATPAŞA Necati-Fatma Dölen İlkokulu'nda gelecek eğitim- öğretim yılından itibaren tam gün eğitime geçilecek olması nedeniyle öğrenci velileri sınıf mevcutlarının 25'ten 44'e çıkacak olması ve derslik sayısının yetersiz kalacağı gerekçeleriyle imza toplayarak karara karşı çıktı. Okul önünde toplanan 20 kadar veli, basın açıklaması yaparak kararı protesto etti. Veliler adına Tüm Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği (TÖVİŞ) Genel Başkanı Feray Atalay açıklama yaptı. Yaklaşık 800 öğrencisi ve 16 dersliği bulunan okulda yarım gün olarak devam eden eğitimin seneye tam güne dönüştürüleceğini belirten Atalay, bu karara karşı çıkan 200'ün üzerinde velinden imza toplandığını kaydetti. Fiziksel şartlar ve öğretmen başına düşecek öğrenci sayısı nedeniyle velilerin haklı olduğunu anlatan Feray Atalay, ″Yaptım oldu zihniyetiyle, gerekli şartlar oluşturulmadan yapılacak bu uygulama, öğrenci, veli ve öğretmenlerde mağduriyetler doğuracaktır. Bir sınıfta ideal öğrenci sayısı 25'tir. Bunun üstüne çıkıldığı takdirde öğrenciler yetersiz sınıf ortamlarında, kısıtlı imkanlarla eğitim alacaklar. Eğer sınıf mevcutları tam zamanlı eğitimde 25'in üzerine çıkarsa ki, şu anki durumda bu okulumuzda e-okul verilerine göre seneye 44 mevcut görülmektedir. Çocuklarımızın soluyacakları hava, sağlıksız bir sınıf ortamına dönüşecektir″ diye konuştu. Feray Atalay ayrıca 45 dakikalık bir ders sürecinde iki katına çıkarılan öğrenci sayısından öğretmen öğrencilere yeterince zaman ayıramayacağını da kaydetti. Öğrencilerin öğle yemeğini karşılaşacakları bir ortamın da olmadığını vurgulayan Atalay, ″Bu sistemin bir diğer yanı tekli eğitime geçişte iki sınıftan bir öğretmen norm fazlası durumuna düşecek. Tüm bu sebeplerin çözümü üretilmeden tepeden inme ben yaptım oldu zihniyetinden acilen dönülmelidir″ diye konuştu.  .

İlkokulda tam gün tepkisi
İlkokulda tam gün tepkisi
Bu içerik 514 kez okundu.

MURATPAŞA Necati-Fatma Dölen İlkokulu'nda gelecek eğitim- öğretim yılından itibaren tam gün eğitime geçilecek olması nedeniyle öğrenci velileri sınıf mevcutlarının 25'ten 44'e çıkacak olması ve derslik sayısının yetersiz kalacağı gerekçeleriyle imza toplayarak karara karşı çıktı.

 

Okul önünde toplanan 20 kadar veli, basın açıklaması yaparak kararı protesto etti. Veliler adına Tüm Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği (TÖVİŞ) Genel Başkanı Feray Atalay açıklama yaptı. Yaklaşık 800 öğrencisi ve 16 dersliği bulunan okulda yarım gün olarak devam eden eğitimin seneye tam güne dönüştürüleceğini belirten Atalay, bu karara karşı çıkan 200'ün üzerinde velinden imza toplandığını kaydetti.

Fiziksel şartlar ve öğretmen başına düşecek öğrenci sayısı nedeniyle velilerin haklı olduğunu anlatan Feray Atalay, ″Yaptım oldu zihniyetiyle, gerekli şartlar oluşturulmadan yapılacak bu uygulama, öğrenci, veli ve öğretmenlerde mağduriyetler doğuracaktır. Bir sınıfta ideal öğrenci sayısı 25'tir. Bunun üstüne çıkıldığı takdirde öğrenciler yetersiz sınıf ortamlarında, kısıtlı imkanlarla eğitim alacaklar. Eğer sınıf mevcutları tam zamanlı eğitimde 25'in üzerine çıkarsa ki, şu anki durumda bu okulumuzda e-okul verilerine göre seneye 44 mevcut görülmektedir. Çocuklarımızın soluyacakları hava, sağlıksız bir sınıf ortamına dönüşecektir″ diye konuştu.

Feray Atalay ayrıca 45 dakikalık bir ders sürecinde iki katına çıkarılan öğrenci sayısından öğretmen öğrencilere yeterince zaman ayıramayacağını da kaydetti. Öğrencilerin öğle yemeğini karşılaşacakları bir ortamın da olmadığını vurgulayan Atalay, ″Bu sistemin bir diğer yanı tekli eğitime geçişte iki sınıftan bir öğretmen norm fazlası durumuna düşecek. Tüm bu sebeplerin çözümü üretilmeden tepeden inme ben yaptım oldu zihniyetinden acilen dönülmelidir″ diye konuştu.

 

 

 


Kaynak: DHA

İlkokulda tam gün tepkisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu