Yalvaç meclisinde araç tartışması

ISPARTA Yalvaç Belediyesi'nin mayıs ayı meclis toplantısında belediyeye alınması planlanan makam aracı tartışmaya neden oldu. Yalvaç Belediye'nin mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı. Mecliste İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere öncü araç alınması konusu görüşmeye açıldı. MHP'li Belediye Meclis Üyesi Fahri Kodal, ″Bu araca ne gerek var? Bizim zaten kapanan Dedeçam Belediyesi'nden gelen bir aracımız var, ikincisine gerek var mı?″ diye sordu. Bunun üzerine Başkan Halil Hilmi Tütüncü, ″Bu alacağımız araç belediye başkanı makam aracı olarak kullanılacak. Normalde makam aracı almaya kalksak 49 bin TL artı KDV olan basit araçlardan alabiliyoruz. Bu şekilde itfaiye öncü aracı olarak belirtirsek KDV ve ÖTV'den muaf olarak daha iyi bir araç satın alınabiliyor. Diğer belediyeler de bu işi bu şekilde çözüyor″ yanıtını verdi. Bunun sonrasında yeniden söz alan Fahri Kodal, ″Bu tür şeylere gerek var mı? Kanun, nizama uygun alınsın. 'İtfaiye öncü aracı' deyip makam aracı alınması uygun değil. Yarın buna onay veren herkese zimmet çıkar ben karşıyım″ dedi. Yapılan oylamada gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis gündeminde yer alan asfalt frezesi, cenaze nakil aracı, 1 büyük, 1 küçük lastik tekerli kazıcı ve yükleyici alınmasına ilişkin maddeler de oy çokluğuyla kabul edildi..

Yalvaç meclisinde araç tartışması
Yalvaç meclisinde araç tartışması
Bu içerik 630 kez okundu.

ISPARTA Yalvaç Belediyesi'nin mayıs ayı meclis toplantısında belediyeye alınması planlanan makam aracı tartışmaya neden oldu.

 

Yalvaç Belediye'nin mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı. Mecliste İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere öncü araç alınması konusu görüşmeye açıldı. MHP'li Belediye Meclis Üyesi Fahri Kodal, ″Bu araca ne gerek var? Bizim zaten kapanan Dedeçam Belediyesi'nden gelen bir aracımız var, ikincisine gerek var mı?″ diye sordu. Bunun üzerine Başkan Halil Hilmi Tütüncü, ″Bu alacağımız araç belediye başkanı makam aracı olarak kullanılacak. Normalde makam aracı almaya kalksak 49 bin TL artı KDV olan basit araçlardan alabiliyoruz. Bu şekilde itfaiye öncü aracı olarak belirtirsek KDV ve ÖTV'den muaf olarak daha iyi bir araç satın alınabiliyor. Diğer belediyeler de bu işi bu şekilde çözüyor″ yanıtını verdi.

Bunun sonrasında yeniden söz alan Fahri Kodal, ″Bu tür şeylere gerek var mı? Kanun, nizama uygun alınsın. 'İtfaiye öncü aracı' deyip makam aracı alınması uygun değil. Yarın buna onay veren herkese zimmet çıkar ben karşıyım″ dedi. Yapılan oylamada gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis gündeminde yer alan asfalt frezesi, cenaze nakil aracı, 1 büyük, 1 küçük lastik tekerli kazıcı ve yükleyici alınmasına ilişkin maddeler de oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 


Kaynak: DHA

Yalvaç meclisinde araç tartışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu