Vali Yılmaz, Kamu Kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor

Vali Şerif Yılmaz, Kamu Kurumlarına ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor.

Vali Yılmaz, Kamu Kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor
Vali Yılmaz, Kamu Kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor Akca Gazete
Bu içerik 451 kez okundu.

Ziyaretlerde BAKA Burdur Yatırım Destek Ofisi, TKDK İl Koordinatörlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Şerif Yılmaz, ziyaretlerinde Kurumlarla ilgili genel brifing aldı.

İlk ziyaretini Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Burdur Yatırım Destek Ofisine yapan Vali Yılmaz, Koordinatör Sinan Mesuter'den kurumla ilgili genel brifing aldı. Kalkınma Ajansının bugüne kadarki Burdur yatırımlarının sektörel dağılımı ve mevcut personel bilgileri ile ilgilide bilgiler alan Vali Yılmaz, Brifing sonrası kurumun çalışmaları ile ilgili çeşitli konularda Mesuter ve çalışanlara talimatlarını aktardı.

Vali Yılmaz BAKA Burdur Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğünü ziyareti sonrası, TKDK İl Koordinatörlüğüne geçti.

Koordinatör Mesut Yıldıran ve kurum personelleri tarafından karşılanan Vali Yılmaz, 2012 Yılında ilimizde hizmet vermeye başlayan TKDK İl Koordinatörlüğü'nün tamamlanan IPARD-1 programı ve yeni başlanan IPARD-2 programı hakkında bilgiler aldı.

2016 yılı itibariyle sona eren IPARD-I programı kapsamında son dört yılda İlimizde 144 milyon TL tutarındaki 292 projeye, 75 milyon TL hibe destek sağlandığını belirten Yıldıran, IPARD-II programının ilk çağrısında da Burdur ilinden 156 adet proje başvurusu yapıldığını, yatırım tutarı 20 milyon TL olan 36 projenin sözleşme imzalamaya hak kazandığını ifade etti. IPARD-2 Başvurularının sektöre göre % 65 ila % 70 oranında hibe desteği alacağını paylaşan Yıldıran bu tutarının da yaklaşık 12.8 milyon TL olacağını söyledi.

Vali Şerif Yılmaz yeni IPARD-2 programı ile birlikte artan hibe oranları ve yeni yatırım alanlarının memnuniyet verici olduğunu belirterek IPARD-2 dönemi ile ilgili il genelinde bilgilendirme çalışmalarına önem verilmesini istedi.

Vali Yılmaz, son olarak Ticaret İl Müdürlüğüne ziyarette bulundu. Ticaret İl Müdür Vekili olarak görev yapmakta iken asaleten atanan Müdür Çağlar’a tekrardan yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Vali Yılmaz, Müdür Çağlar'dan kurum çalışmaları hakkında genel brifing aldı.

burdur vali şerif yılmaz BAKA TKDK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü