Özel İdare, asfaltını üretecek

ISPARTA 2 yıl içinde köy grup yollarında 400 kilometrelik sıcak asfalt dökmeyi hedefleyen İl Özel İdaresi, 6 milyon TL'lik yatırımla 160 ton/saat üretim kapasiteli asfalt plent tesisi kuruyor. Köy grup yollarında sıcak asfalt kaplama işine başlayan Isparta İl Özel İdaresi, 2 yıl için belirlediği 400 kilometrelik hedefine ulaşmak için çalışmalara başladı. Bu yıl 200 kilometre köy grup yolunu asfaltlamayı planlayan İl Özel İdaresi, maliyetleri düşürmek ve çalışma hızını artırmak amacıyla bu alanda yatırım kararı aldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, 6 milyon TL'lik yatırımla mobil asfalt plenti, 2 finişer, 3 silindir ve 1 mekanik plent satın alacaklarını bildirdi. Asfalt plentinin seyyar olarak da kullanılabileceğini kaydeden Zadeoğlu, TIR'la taşınabilir özelliği ile Çetince, Eğirdir Çay ve Keçiborlu Karayolları tesislerinde değişik zamanlarda asfalt üretimi yapacaklarını anlattı. Sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan, çevreye duyarlı asfalt plenti ile saatte 160 ton, günde 1600 ton sıcak asfalt üretimini hedeflediklerini kaydeden Zadeoğlu, bu sayede İl Özel İdaresi'nin sıcak asfalt işinde yüzde 34 tasarruf yapacağını sözlerine ekledi..

Özel İdare, asfaltını üretecek
Özel İdare, asfaltını üretecek
Bu içerik 501 kez okundu.

ISPARTA 2 yıl içinde köy grup yollarında 400 kilometrelik sıcak asfalt dökmeyi hedefleyen İl Özel İdaresi, 6 milyon TL'lik yatırımla 160 ton/saat üretim kapasiteli asfalt plent tesisi kuruyor.
Köy grup yollarında sıcak asfalt kaplama işine başlayan Isparta İl Özel İdaresi, 2 yıl için belirlediği 400 kilometrelik hedefine ulaşmak için çalışmalara başladı. Bu yıl 200 kilometre köy grup yolunu asfaltlamayı planlayan İl Özel İdaresi, maliyetleri düşürmek ve çalışma hızını artırmak amacıyla bu alanda yatırım kararı aldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, 6 milyon TL'lik yatırımla mobil asfalt plenti, 2 finişer, 3 silindir ve 1 mekanik plent satın alacaklarını bildirdi. Asfalt plentinin seyyar olarak da kullanılabileceğini kaydeden Zadeoğlu, TIR'la taşınabilir özelliği ile Çetince, Eğirdir Çay ve Keçiborlu Karayolları tesislerinde değişik zamanlarda asfalt üretimi yapacaklarını anlattı. Sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan, çevreye duyarlı asfalt plenti ile saatte 160 ton, günde 1600 ton sıcak asfalt üretimini hedeflediklerini kaydeden Zadeoğlu, bu sayede İl Özel İdaresi'nin sıcak asfalt işinde yüzde 34 tasarruf yapacağını sözlerine ekledi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Özel İdare asfaltını üretecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu