Üniversite öğrencilerine yangın eğitimi

AFYON Kocatepe Üniversitesinde (AKÜ) idari ve akademik personele yönelik yangın eğitimi verildi. Teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen eğitimlerde Sivil Savunma Uzmanı İsmail Sezen tarafından yangın anında yapılacaklar ve yangına nasıl müdahale edileceği yönünde bilgiler verildi. Yangın söndürmede kullanılan aletler ve bu aletlerin içerikleriyle ilgili de detaylı bilgilendirmede bulunan Sezen, “Yangın söndürme sırasında yapılan en temel hatalardan biri, rüzgârın yönünü hesaplayamamaktır. Yangına müdahale edilirken rüzgâra ters istikamette yer almamalıyız″ dedi. Birinci ve İkinci Derece Yangın Eğitici Eğitmeni Erkan Eker ise yangın tüpü kullanımı ile ilgili bilgiler verdi. Eker, bir yangının 3 dakika içerisinde kontrol edilemez duruma gelebileceğini ve müdahalede bulunurken hızlı hareket etmenin hayat kurtarıcı olduğunu dile getirdi..

Üniversite öğrencilerine yangın eğitimi
Üniversite öğrencilerine yangın eğitimi
Bu içerik 275 kez okundu.

AFYON Kocatepe Üniversitesinde (AKÜ) idari ve akademik personele yönelik yangın eğitimi verildi.
Teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen eğitimlerde Sivil Savunma Uzmanı İsmail Sezen tarafından yangın anında yapılacaklar ve yangına nasıl müdahale edileceği yönünde bilgiler verildi. Yangın söndürmede kullanılan aletler ve bu aletlerin içerikleriyle ilgili de detaylı bilgilendirmede bulunan Sezen, “Yangın söndürme sırasında yapılan en temel hatalardan biri, rüzgârın yönünü hesaplayamamaktır. Yangına müdahale edilirken rüzgâra ters istikamette yer almamalıyız″ dedi.
Birinci ve İkinci Derece Yangın Eğitici Eğitmeni Erkan Eker ise yangın tüpü kullanımı ile ilgili bilgiler verdi. Eker, bir yangının 3 dakika içerisinde kontrol edilemez duruma gelebileceğini ve müdahalede bulunurken hızlı hareket etmenin hayat kurtarıcı olduğunu dile getirdi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Üniversite öğrencilerine yangın eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batı Akdeniz için 2 gün fırtına uyarısı
Batı Akdeniz için 2 gün fırtına uyarısı
Kurşunlu Şelalesi, son yağmurdan sonra çağladı
Kurşunlu Şelalesi, son yağmurdan sonra çağladı