Defterdar ve SGK Müdürü Meçikoğlu’na Ziyaret

Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız, Burdur Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bayram Balban, Bucak Vergi Dairesi Müdürü Şinasi Çulha,Bucak Mal Müdürü Celal Kerpiçci ve beraberindeki heyet, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu’nu ziyaret ederek 6736 sayılı kanun hakkında bilgilendirildi. Ziyarette hakkında açıklama yapan Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında yürürlüğe giren 6736 sayılı kanun gereği SGK prim borcu, vergi, vergi cezaları, gecikme zammı ve ceza faizi borcu olan vatandaşların borçlarının yapılandırıldığını ve mükelleflerin taksitle borçlarını ödeme imkânı getirildiğini belirtti.

Defterdar ve SGK Müdürü Meçikoğlu’na Ziyaret
Defterdar ve SGK Müdürü Meçikoğlu’na Ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 675 kez okundu.

Defterdar Sedat Ayyıldız, kanun kapsamında taksitlendirilen borçların yapılandırmalarının bozulmaması ve vatandaşın bu konuda mağduriyet yaşamaması için ikinci taksit ödeme süresinin 31 Mayıs’ta sona ereceğini hatırlattı.

Defterdar Sedat Ayyıldız, “Bucak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etmemizdeki amacımız Mayıs ayı sonu itibariyle taksitlerin bittiğini hatırlatmak. Çünkü üzerinden uzun bir zaman geçti, mükelleflerimiz unutmuş olabilir, hem bunu hatırlatmak hem de başkanımızla bir araya gelmek adına böyle bir toplantı yapma gereği hissettik. Yapılanmadan başvuran mükelleflerimizin son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017. Mutlaka taksitlerini ödesinler. Özellikle ilk taksitini ödemeyip te hakkı olanların bu taksitlerini ödememeleri halinde yapılandırma hakları kayboluyor. Biz vatandaşlarımızın mağdur olmasını istemiyoruz” dedi.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu da, yapılandırma ile ilgili vatandaşların mağdur olmamaları için toplantı yaptıklarını ve kanun hakkında mükellefleri bilgilendirdiklerini ifade etti.  Başkan Meçikoğlu,”Hükümetimizin yapmış olduğu bu yapılandırmanın Defterdarımızın üyelerimizin bu işte mağdur olmamaları açısından bugün burada 31 Mayıs’a kadar taksitlerini ödeyip bu yapılandırmadan yararlanmaları için böyle bir toplantı yaptık. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Buradan bütün üyelerimize duyurmuş olalım. İnşallah esnaflarımız için güzel olur” dedi.

Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız, konuşmasının sonunda Maliye Bakanlığı’na bağlı tahsil dairelerince takip edilen konularda borcu bulunan ve borcunu kanun kapsamında yapılandıran vatandaşların vergi borçlarını Gelir İdaresi Başkanlığı’nın gib.gov.tr’den Kredi Kartı ile ödeyebileceklerini bildirdi.

burdur defterdar sgk müdür bucat ticaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü