Atık pil toplayanlar ödüllendirildi

ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde en çok atık pil toplayan okullar ödüllendirildi. Serik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Serik'teki okullar arasında düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışması'nda toplam 1749 kilo atık pil toplandı. Düzenlenen törende 680 kilo atık pil toplayarak bu yıl da birinciliği elde eden Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ödülü verildi. Törene belediye başkan yardımcıları Bünyamin Okudan ve Mustafa Taşkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve okul temsilcileri katıldı. Yarışmanın birincisi Orhan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olurken, ikinciliği 208 kilo atık pille Kadriye İlkokulu, üçüncülüğü ise 165 kilo atık pille Kazım Karabekir Anaokulu elde etti. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilirken, diğer katılan okullara da belge verildi. Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşe Nur Can, ″Amacımız pil toplamak değil, çevremizi ve doğamızı korumaktır. Denize atılan bir kalem pil 2 ton balığı zehirliyor. Bu bilimsel bir açıklamadır. Ayrıca bir kalem pil 6 metrekare toprağı zehirlemekte ve yeraltı sularımıza zarar vermektedir″ dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz de ″Bu projenin bir ayağı olmaktan dolayı mutluyuz. Doğaya zarar veren atık pillerin toplanmasına katkı koyan öğretmenlerimize öğrencilerimize teşekkür ediyorum″ diye konuştu..

Atık pil toplayanlar ödüllendirildi
Atık pil toplayanlar ödüllendirildi
Bu içerik 427 kez okundu.

ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde en çok atık pil toplayan okullar ödüllendirildi.

 

Serik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Serik'teki okullar arasında düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışması'nda toplam 1749 kilo atık pil toplandı. Düzenlenen törende 680 kilo atık pil toplayarak bu yıl da birinciliği elde eden Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ödülü verildi.

Törene belediye başkan yardımcıları Bünyamin Okudan ve Mustafa Taşkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve okul temsilcileri katıldı. Yarışmanın birincisi Orhan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olurken, ikinciliği 208 kilo atık pille Kadriye İlkokulu, üçüncülüğü ise 165 kilo atık pille Kazım Karabekir Anaokulu elde etti. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilirken, diğer katılan okullara da belge verildi.

Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşe Nur Can, ″Amacımız pil toplamak değil, çevremizi ve doğamızı korumaktır. Denize atılan bir kalem pil 2 ton balığı zehirliyor. Bu bilimsel bir açıklamadır. Ayrıca bir kalem pil 6 metrekare toprağı zehirlemekte ve yeraltı sularımıza zarar vermektedir″ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz de ″Bu projenin bir ayağı olmaktan dolayı mutluyuz. Doğaya zarar veren atık pillerin toplanmasına katkı koyan öğretmenlerimize öğrencilerimize teşekkür ediyorum″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Atık pil toplayanlar ödüllendirildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü