Yarışlı Gölü'nde kuş gözlemi

BURDUR'da Dünya Göçmen Kuşlar Günü dolayısıyla Yarışlı Gölü'nde kuş gözlemi yapıldı.

Yarışlı Gölü'nde kuş gözlemi
Yarışlı Gölü'nde kuş gözlemi Akca Gazete
Bu içerik 578 kez okundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü tarafından Yarışlı Gölü'nde Dünya Göçmen Kuşlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Gazi Ortaokulu öğrencileri kuş gözlemi yaptı. Anneler Günü dolayısıyla öğrencilerin anneleri de etkinliğe katıldı. Etkinlikte, Bölge Müdür Yardımcısı Osman Yöntem ile Trakuş Gözlem Ağı Moderatörü kuş gözlemcisi Mustafa Erturhan da yer aldı. Müdür Yardımcısı Osman Yöntem, annelere gül hediye edildi.

 

Etkinlikte Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi ornitolog (kuş bilimi uzmanı) Doç. Dr. Tamer Albayrak tarafından öğrencilere kuşlar ve göç konulu sunum yapıldı.

 

Bölge Müdür Yardımcısı Osman Yöntem, "Göçmen kuşların göç ettikleri yol üzerindeki tehditlerin azaltılması ile ilgili bilinçlendirme faaliyeti yapıyoruz. Bu çalışma ilimizde son 5 yıldır yapılıyor ve önümüzdeki yıllarda da devam edecek" dedi.

 

Trakuş Gözlem Ağı Moderatörü kuş gözlemcisi Mustafa Erturhan da "Kuşların göç davranışları üzerine dikkati çekmek ve onların sağlıklı bir göç sağlayabilmeleri için Dünya Göçmen Kuşlar Günü kutlanıyor" diye konuştu.

 

 

 

 

 

DHA-Bölge - Türkiye

burdur kuş gözlem göl yarışlı gölü göçmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu