Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Vali Yılmaz'a ziyarette bulundu

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Burdur Valiliği’ne ziyarette bulundu.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Vali Yılmaz'a ziyarette bulundu
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Vali Yılmaz'a ziyarette bulundu Akca Gazete
Bu içerik 263 kez okundu.

Kara Kuvvetlerine bağlı birlikleri denetlemek üzere Burdur ‘a gelen Orgeneral Çolak, Burdur Valiliğine gerçekleştirdiği ziyaretinde Vali Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Çolak’a, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu eşlik etti. Antalya Garnizon ve 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Burdur Garnizon ve 1. Tank Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Cem Tuce ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu’da ziyarette yer aldı.

 

Valilik girişinde Vali Şerif Yılmaz ve Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı tarafından karşılanan Orgenaral Çolak, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra makama geçti.

 

Ziyaretleri dolayısıyla Orgeneral Çolak'a teşekkür eden Vali Yılmaz, memnuniyetini ifade etti.

 

15 Temmuz süreci sonrası taşınan birlikleri ziyaret ederek, taşınma süreçleri ile ilgili devam eden çalışmaları yerinde incelediklerini belirten Orgeneral Çolak, Burdur’a taşınan 1. Tank Eğitim Alay Komutanlığı’nı ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığını da bugün ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulunacaklarını ifade etti. Burdur da devam eden çalışmalarında hızlı bir şekilde ilerlediğini sözlerine ekledi.

 

Vali Yılmaz, Burdur’a taşınan birliklerin İlimiz ve vatandaşlarımızın tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade ederek, taşınma sürecinde EDOK Komutanımızın ilimize ziyaretleri olmuştu. Sorunsuz bir şekilde taşınma süreci gerçekleşti. Taşınan birliğin Burdurlu esnaflarımız açısından da ekonomik canlılık getirdiğini belirtmek istiyorum. Bu konu da bu süreçle ilgili desteklerinizden dolayı sizlere de teşekkür ediyorum dedi.

burdur vali kara kuvetleri komutan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerden Mehmetçik için sergi
Öğrencilerden Mehmetçik için sergi
Türksoy Basın Ödülü Sahibi Gazetecilerden BYEGM’ye Ziyaret
Türksoy Basın Ödülü Sahibi Gazetecilerden BYEGM’ye Ziyaret