Vali Yılmaz, “Bize düşen görev ve sorumluluk suyu en iyi şekilde yönetip, en iyi şekilde kullanmak”

Vali Şerif Yılmaz, İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2017 yılı 2. Toplantısına katıldı.

Vali Yılmaz, “Bize düşen görev ve sorumluluk suyu en iyi şekilde yönetip, en iyi şekilde kullanmak”
Vali Yılmaz, “Bize düşen görev ve sorumluluk suyu en iyi şekilde yönetip, en iyi şekilde kullanmak” Akca Gazete
Bu içerik 674 kez okundu.

İl Özel İdaresi Meclis Salonunda Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Burdur Havzası içerisinde yer alan ilgili Bölge ve Kurum Müdürleri, muhtarlar katıldı.

Toplantının başında konuşma yapan Vali Yılmaz, "Yapılan çalışmalarla ilgili kurumlarımız kendi görev alanları ile ilgili sunumlarını yapacaklar, toplantımızda alacağımız kararların İlimize, Burdur Havzasına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Toplantının devamında DSİ 182. Şube Müdürlüğü, Burdur Belediyesi,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,  İller Bankası Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü yetkilileri kendi sorumluluk alanları ile ilgili sunum yaptılar.

Sunumların ardından toplantının değerlendirmesini yapan Vali Yılmaz, “Bu sene yağış az. Beklenen yağışta az ayrıca hava sıcakları normallerin üzerinde seyrediyor. Demek ki kurak bir yaz geçireceğiz. Sonuç bu çıkıyor. Onun içinde bizim gerek içme suyu, gerek sulama suyu olmak üzere mevcut sularımızı çok iyi kullanmamız gerekiyor. Onun için bütün kurumlarımızın yaptıkları çalışmalarda onu gösteriyor. Ben tüm bu yapılan çalışmalardan dolayı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bugünkü durumumuzu detaylı bir şekilde görmüş olduk. Yapacak olduğumuz çalışmalarla ilgili, bundan sonraki süreçte bütün kurumlar kendi üzerine düşen sorumluluğu da devam ettireceğini düşünüyorum. Bu sadece Burdur Yöresine has bir şeyde değil. Dünyada küresel ısınmadan kaynaklanan yağış ortalamaların belli periyotlara inip çıktığını uzun yıllar sadece bir yıla mahsus bir şey değil görüyoruz. O nedenle bizim su zengini bir ülke olmadığımız açık. Ama mevcut su kaynaklarımızı akıllı bir şekilde kullanırsak bu su azlığı bizim mağdur olmamıza sebep olacak olayda değil. Onun için bize düşen görev ve sorumluluk suyu en iyi şekilde yönetip en iyi şekilde kullanmak, kullanıcıya ulaştırmak. Bununla ilgili devlet olarak da, kurumlar olarak da bizim yapmamız gereken çalışmaları el birliği ile gerçekleştirmektir” diye konuştu.

Vali Yılmaz, yaptığı konuşma sonrası İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2017 2. Toplantısı sona erdi.

burdur vali su
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu