Altınyayla Güreş Sahası için 350 bin Tl ödenek

Burdur Ak parti Milletvekili Reşat Petek Altınyayla Güreş sahası için 350 bin TL ödenek ayrıldığını açıkladı. Petek yazılı açıklamasında şöyle dedi.

Altınyayla Güreş Sahası için 350 bin Tl ödenek
Altınyayla Güreş Sahası için 350 bin Tl ödenek Akca Gazete
Bu içerik 505 kez okundu.

Burdur  Altınyayla İlçemizde yağlı güreşlerin yapıldığı meydanda tribün düzenlemesi, ilave portatif tribün eklenmesi, soyunma odası ve çevre düzenlemesinin yapılması ile ilgili söz konusu alana bakım onarım kapsamında yapılması düşünülen işler için Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto gelirlerinden 350 bin Tl ödenek ayrılmıştır.

Kırkpınar güreşlerine katılan birçok pehlivanın Altınyayla İlçemizde organize edilen yağlı güreşlere katıldığı, ülkemizdeki önemli yağlı güreş organizasyonlarından biri olduğu, halkımızın ilgiyle takip ettiği bir organizasyondur. Yağlı güreşler ata sporumuz olup, ilimizde güreşe olan ilgiyi artırmak, genç pehlivanlar yetiştirmek ve ata sporumuza olan desteğimizi göstermek amacıyla, Altınyayla İlçemizdeki güreş sahasında düzenlemelerin yapılması gerektiğini düşünüyor ve bu anlamda uzun zamandır çalışmalarımız devam etmekteydi. Bu doğrultuda; güreş sahasında bulunan tribünlerin büyütülerek yenilenmesi, portatif tribün eklenmesi, mevcut tribünlerin üstünün kapatılması ve oturma yerlerinin düzenlenmesi, güreş alanın panel çit ile çevrilmesi, seyirci tribünlerinden eksik olanların tamamlanması ve kırık olanların yenilenmesi, tribünlerin üst çatılarının kapatılması, güvenlik çitlerinin ve bayrak direklerinin yenilenmesi, alanda yer alan seyir binası ve tuvaletlerin yer aldığı kısmın genel onarımının yapılması ve diğer bakım onarım işlerinin yapılması için Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto gelirlerinden 350 bin Tlödenek çalışmalarımız doğrultusunda ayrılmıştır. Bu hizmetin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Altınyayla’lı ve tüm Burdurlu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

burdur altınyayla ak parti reşat petek ödenek güreş şağlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü