Vali Şerif Yılmaz'ın 19 Mayıs Mesajı

Vali Şerif Yılmaz'ın 19 Mayıs Mesajı
Vali Şerif Yılmaz'ın 19 Mayıs Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 423 kez okundu.

Vali Şerif Yılmaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla yaktığı milli mücadele ateşi, İstikbal ve İstiklalimiz yolunda kaderimizi değiştiren tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olmuştur.

 

Yakılan bu ateşle başlatılan Kurtuluş Savaşı, tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin topyekun genç yaşlı, kadın erkek demeden yokluklar içerisinde ortaya koyduğu eşsiz bağımsızlık mücadelesi ile zaferle sonuçlanmış, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Tarihimizde ki dönüm noktalarından olan bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan eden Atatürk, gençliğe verdiği değeri ve güveni ortaya koyarak Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğini ifade etmiştir.

 

İnanıyorum ki yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında gerekeni yapacak, araştıran, üreten, sorgulayan, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak ülkemize değer katmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir.

 

15 Temmuz’da bu ruhu ortaya koyan gençlerimizin, tanklara mermilere göğüslerini siper ederek o ruhu göstermeleri geleceğe daha da güvenle bakmamızı sağlamıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

burdur vali 19 mayıs bayram mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü