Milletvekili Özçelik’ten ‘19 Mayıs’ mesajı Milletvekili Bayram Özçelik, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Özçelik’ten ‘19 Mayıs’ mesajı Milletvekili Bayram Özçelik, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ nedeniyle mesaj yayımladı.
Milletvekili Özçelik’ten ‘19 Mayıs’ mesajı Milletvekili Bayram Özçelik, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ nedeniyle mesaj yayımladı. Akca Gazete
Bu içerik 363 kez okundu.

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, 19 Mayıs 1919’un, bir milletin İstiklal yürüyüşünün başlangıcı olduğunu söyledi. ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ nedeniyle mesaj yayımlayan Milletvekili Özçelik “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 98.yıldönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesinin, aziz milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını, hür ve bağımsız yaşamayı şiar edinmiş Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün olumsuzlukları bertaraf ederek, azim ve kararlılıkla başlattığı istiklal mücadelesinin başladığı gündür. Bu tarihi gün, umutların yeniden canlandığı, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlet kurma fikrinin yeşerdiği gündür. İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi ve son yıllarda AK Parti hükümetlerimiz tarafından yapılan büyük atılımların da katkısıyla 2023 hedeflerine ilerlemekte olduğumuz hali hazırdaki süreçte de bizler için önemli bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmesi de büyük bir önem ifade etmektedir. Gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Sevgili gençler, vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için sizler de çok çalışmalısınız. Sizlerin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız sizlere güveniyoruz. Bu cennet vatanın sizlerin omuzlarında daha gelişmiş, daha müreffeh, saygı duyulan bir ülke olarak, hür ve bağımsız bir şekilde sonsuza kadar varlığını sürdüreceğine inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin Burdurlu Hemşerilerimin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum” dedi.

burdur bayram bayram özçelik 19 mayıs mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü