Hüdai Kaplıcalarında doluluk yüzde 100

AFYONKARAHİSAR Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hüdai Kaplıcalarında doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını söyledi. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hüdai Kaplıcalarına ilginin her geçen yıl arttığını söyledi. Bahar mevsiminin gelmesiyle bu yıl kaplıcaların yüzde 100'e varan doluluk oranına ulaştığını aktaran Başkan Çöl, ″Göreve geldiğimiz süre zarfında Sandıklı Hüdai Kaplıcaları çok kötü bir dönem geçirmekteydi. Bırakın yatırım ya da bir yeniliği odalarında tüp dahi olmayan, kaderine terk edilmiş bir kaplıca devraldık. Acil önlem planlarımız çerçevesinde ilk olarak kaplıcadaki odalarımızın genel bakım, temizlik ve onarımını gerçekleştirerek kullanabilir odalarımızı en üst seviyeye getirdik. Daha önce banyosuz apart olarak kullanılan ve kaplıcamızın görüntüsünü bozan bu yerleri kaldırdık. Bu bölgeye sıfır daireler yaparak kullanılabilirliğini artıracağız″ dedi. Kaplıcaya meydan çalışması ile dışarıdan ve Sandıklı'dan gelen misafirlerin kullanabileceği temiz ve ferah bir meydan kazandırmış olduklarını kaydeden Başkan Çöl, ″Bunun yanı sıra çocuklar için yapmış olduğumuz Kaplıca Masal Park, mesire alanımız, çocuk oyun gruplarımız, kaplıcaya kurmuş olduğumuz marangoz atölyemiz, kaplıcada yıllardır hasreti çekilen kaplıca market, restoran, kafe ile baştan sona yenilediğimiz kür merkezi ile sürekli kendini yenileyen bir işletme haline getirdik. Odalarımızı yaz ve kış dönemlerinden sonra genel bir bakıma alıp vatandaşımızın kullanmış olduğu eşyaların kontrolünü gerçekleştirip bakım yapıyor, kullanılabilirliği biten eşyaları yenileriyle değiştiriyoruz″ diye konuştu. Kaplıca eski işletme binasının olduğu bölgedeki alanda Sandıklı Sergi Salonu'nu faaliyete geçirerek misafirlere Sandıklı örf ve adetlerini tanımalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Başkan Çöl, şöyle dedi: ″Sandıklı'mızda geçen dönemlerde kullanılan eşyaları öne çıkararak milli kültürümüze sahip çıkıyoruz. Yapılan bu çalışmalar ışığında Sandıklı Hüdai Kaplıcalarımızın müşteri potansiyeli her geçen gün artmakta, yapılan hizmetler ve yatırımlar gereken geri dönüşü sağlamaktadır. Bahar mevsiminin girmesiyle birlikte buradaki işletmemiz ve termal otellerimizin doluluk oranı da yüzde 100'e ulaştı.″.

Hüdai Kaplıcalarında doluluk yüzde 100
Hüdai Kaplıcalarında doluluk yüzde 100
Bu içerik 392 kez okundu.

AFYONKARAHİSAR Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hüdai Kaplıcalarında doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını söyledi.
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hüdai Kaplıcalarına ilginin her geçen yıl arttığını söyledi. Bahar mevsiminin gelmesiyle bu yıl kaplıcaların yüzde 100'e varan doluluk oranına ulaştığını aktaran Başkan Çöl, ″Göreve geldiğimiz süre zarfında Sandıklı Hüdai Kaplıcaları çok kötü bir dönem geçirmekteydi. Bırakın yatırım ya da bir yeniliği odalarında tüp dahi olmayan, kaderine terk edilmiş bir kaplıca devraldık. Acil önlem planlarımız çerçevesinde ilk olarak kaplıcadaki odalarımızın genel bakım, temizlik ve onarımını gerçekleştirerek kullanabilir odalarımızı en üst seviyeye getirdik. Daha önce banyosuz apart olarak kullanılan ve kaplıcamızın görüntüsünü bozan bu yerleri kaldırdık. Bu bölgeye sıfır daireler yaparak kullanılabilirliğini artıracağız″ dedi.
Kaplıcaya meydan çalışması ile dışarıdan ve Sandıklı'dan gelen misafirlerin kullanabileceği temiz ve ferah bir meydan kazandırmış olduklarını kaydeden Başkan Çöl, ″Bunun yanı sıra çocuklar için yapmış olduğumuz Kaplıca Masal Park, mesire alanımız, çocuk oyun gruplarımız, kaplıcaya kurmuş olduğumuz marangoz atölyemiz, kaplıcada yıllardır hasreti çekilen kaplıca market, restoran, kafe ile baştan sona yenilediğimiz kür merkezi ile sürekli kendini yenileyen bir işletme haline getirdik. Odalarımızı yaz ve kış dönemlerinden sonra genel bir bakıma alıp vatandaşımızın kullanmış olduğu eşyaların kontrolünü gerçekleştirip bakım yapıyor, kullanılabilirliği biten eşyaları yenileriyle değiştiriyoruz″ diye konuştu.
Kaplıca eski işletme binasının olduğu bölgedeki alanda Sandıklı Sergi Salonu'nu faaliyete geçirerek misafirlere Sandıklı örf ve adetlerini tanımalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Başkan Çöl, şöyle dedi:
″Sandıklı'mızda geçen dönemlerde kullanılan eşyaları öne çıkararak milli kültürümüze sahip çıkıyoruz. Yapılan bu çalışmalar ışığında Sandıklı Hüdai Kaplıcalarımızın müşteri potansiyeli her geçen gün artmakta, yapılan hizmetler ve yatırımlar gereken geri dönüşü sağlamaktadır. Bahar mevsiminin girmesiyle birlikte buradaki işletmemiz ve termal otellerimizin doluluk oranı da yüzde 100'e ulaştı.″

 

 

 


Kaynak: DHA

Hüdai Kaplıcalarında doluluk yüzde 100
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu