Pazarda kalp masajı eğitimi

ACİL Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Burdur Şubesi tarafından semt pazarında vatandaşlara kalp masajı hakkında eğitim verildi. Dernek Başkanı Esengül Aladağ ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Paramedik Bölümü öğrencileri tarafından semt pazarında vatandaşlara, kalp krizi geçiren birisiyle karşılaştıkları takdirde nasıl davranacakları, kalp masajının nasıl yapılacağı hakkında uygulamalı eğitim verildi. Dernek olarak kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları ile anaokulu öğrencilerine eğitim verdiklerini anlatan Dernek Başkanı Esengül Aladağ, ″Yaptığımız eğitimlerde nasıl hayat kurtarılacağı yolunda basit uygulamaları göstermiştik. Bugün de hayat kurtarmak çok önemli dedik, içinde sevdikleriniz var dedik ve halkımıza kalp masajı, suni solunum yapıp yapmadıklarını sorduk, nasıl yapılması gerektiğini anlattık. Temel yaşam ve ilk yardım müdahalelerini öğretmeye çalıştık″ dedi..

Pazarda kalp masajı eğitimi
Pazarda kalp masajı eğitimi
Bu içerik 752 kez okundu.

ACİL Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Burdur Şubesi tarafından semt pazarında vatandaşlara kalp masajı hakkında eğitim verildi.

 

Dernek Başkanı Esengül Aladağ ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Paramedik Bölümü öğrencileri tarafından semt pazarında vatandaşlara, kalp krizi geçiren birisiyle karşılaştıkları takdirde nasıl davranacakları, kalp masajının nasıl yapılacağı hakkında uygulamalı eğitim verildi. Dernek olarak kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları ile anaokulu öğrencilerine eğitim verdiklerini anlatan Dernek Başkanı Esengül Aladağ, ″Yaptığımız eğitimlerde nasıl hayat kurtarılacağı yolunda basit uygulamaları göstermiştik. Bugün de hayat kurtarmak çok önemli dedik, içinde sevdikleriniz var dedik ve halkımıza kalp masajı, suni solunum yapıp yapmadıklarını sorduk, nasıl yapılması gerektiğini anlattık. Temel yaşam ve ilk yardım müdahalelerini öğretmeye çalıştık″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Pazarda kalp masajı eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat