Kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı

BURDUR'da Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi'nde yılsonu sergisi açıldı. Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin yılsonu sergisi Vali Şerif Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı ile kursiyerler ve vatandaşın katılımıyla açıldı. Açılışta konuşan Vali Şerif Yılmaz, Halk Eğitim Merkezlerinin 7'den 77'ye kadar değil yaşamın bütün safhalarında yeri olduğunu söyledi. İstek ve talepler doğrultusunda bakanlığın belirlediği 3130 modül kapsamında kurslar açıldığını belirten Yılmaz, ″Biz bu kursları birilerine ekmek kapısı olsun diye açmıyoruz. Bu kursları burada kurs gören kursiyerlerimizin yarın hayata atıldıklarında burada öğrendikleri mesleği bundan sonra da devam ettirebilmeleri için açıyoruz. Yoksa açık söylüyorum. Kurs hocalarına ekmek kapısı olarak bu kurslar açılmıyor. Bundan sonra da açmayacağız. Bu tarz düşünceyle açılanları da kapatıyoruz″ dedi. Vali Yılmaz, ″Ayrıca arkadaşlarımız aynı mahallede, aynı kursları açmayacak. İhtiyaç varsa bunu getirecekler, İl İstihdam Kurulu toplantısında değerlendireceğiz. Açılacak olan kursların mahiyeti ve içeriği değerlendirilecek, değerlendirmeden sonra daha önceki açılan kurslar sonucunda, mezun olan öğrencilerimizin, mezun olan kursiyerlerimizin açtığımız kurslardan istifade edip etmediği, hayata geçirilip geçirilmediği, bunların ne kadar dönüşü olduğunu arkadaşlarımız takip edecek. O takip neticesinde verilen rakamlar doğrultusunda kursların açılıp açılmayacağına karar vereceğiz. Aynı mahallede 30 yıldan beri biçki dikiş nakış kursu açılmaz. O zaman burada bir yanlışlık var demektir″ diye konuştu. Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Akan da 168'i meslek, 13'ü okuma yazma, 242'si genel kurs olmak üzere toplam 423 kurs açtıklarını, bu kurslardan 11 bin 533 kişinin yararlandığını söyledi. Konuşmaların ardından merkezde kurs gören yabancı uyruklu kursiyerler şiir okudu. Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından serginin açılışı yapıldı ve sergi gezildi..

Kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı
Kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı
Bu içerik 410 kez okundu.

BURDUR'da Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi'nde yılsonu sergisi açıldı.

 

Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin yılsonu sergisi Vali Şerif Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı ile kursiyerler ve vatandaşın katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşan Vali Şerif Yılmaz, Halk Eğitim Merkezlerinin 7'den 77'ye kadar değil yaşamın bütün safhalarında yeri olduğunu söyledi. İstek ve talepler doğrultusunda bakanlığın belirlediği 3130 modül kapsamında kurslar açıldığını belirten Yılmaz, ″Biz bu kursları birilerine ekmek kapısı olsun diye açmıyoruz. Bu kursları burada kurs gören kursiyerlerimizin yarın hayata atıldıklarında burada öğrendikleri mesleği bundan sonra da devam ettirebilmeleri için açıyoruz. Yoksa açık söylüyorum. Kurs hocalarına ekmek kapısı olarak bu kurslar açılmıyor. Bundan sonra da açmayacağız. Bu tarz düşünceyle açılanları da kapatıyoruz″ dedi.

Vali Yılmaz, ″Ayrıca arkadaşlarımız aynı mahallede, aynı kursları açmayacak. İhtiyaç varsa bunu getirecekler, İl İstihdam Kurulu toplantısında değerlendireceğiz. Açılacak olan kursların mahiyeti ve içeriği değerlendirilecek, değerlendirmeden sonra daha önceki açılan kurslar sonucunda, mezun olan öğrencilerimizin, mezun olan kursiyerlerimizin açtığımız kurslardan istifade edip etmediği, hayata geçirilip geçirilmediği, bunların ne kadar dönüşü olduğunu arkadaşlarımız takip edecek. O takip neticesinde verilen rakamlar doğrultusunda kursların açılıp açılmayacağına karar vereceğiz. Aynı mahallede 30 yıldan beri biçki dikiş nakış kursu açılmaz. O zaman burada bir yanlışlık var demektir″ diye konuştu.

Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Akan da 168'i meslek, 13'ü okuma yazma, 242'si genel kurs olmak üzere toplam 423 kurs açtıklarını, bu kurslardan 11 bin 533 kişinin yararlandığını söyledi.

Konuşmaların ardından merkezde kurs gören yabancı uyruklu kursiyerler şiir okudu. Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından serginin açılışı yapıldı ve sergi gezildi.

 

 


Kaynak: DHA

Kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu