Kum heykellere yoğun ilgi

ANTALYA Kum Heykel Festivali'ni ziyaret eden öğrenciler 'Dünya Harikaları ve Mitoloji' temasıyla hazırlanan devasa boyuttaki heykelleri hayranlıkla izledi. Antalya'da 'Dünya Harikaları ve Mitoloji' temasıyla bu yıl 11'inci düzenlenen Kum Heykel Festivali sergisi, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Final Okullarının sosyal- kültürel etkinlik programı kapsamında öğrenciler açık hava müzesi niteliğindeki sergi alanını ziyaret etti. Dünya harikaları arasında yer alan Eyfel Kulesi, Yasak Şehir, Keops Piramidi, Machu Picchu, Taç Mahal, Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Petra Antik Kenti gibi eserlerin kumdan yapılmış devasa boyuttaki heykellerini görme şansı bulan öğrenciler, bu anları fotoğrafladı. Okulun Gezi Programı Sorumlusu Fatih Zilli, ″Bu özel etkinliğin Antalya'da düzenlenmesi bizim için büyük şans. Öğrencilerimiz eğlenceli bir ortamda kum heykel sanatıyla tanıştı, ilginç örneklerini görme, genel kültürlerini geliştirme imkanı buldu″ dedi. Sergi Direktörü Cem Karaca ise, öğrencilerin gösterdiği ilgiden mutlu olduklarını belirterek, ″Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel sanatıyla miniklerin tanışması onların eğlenceli bir ortamda hem sanatsal hem de kültürel yönden gelişmelerine büyük katkı sağlıyor. Bu çerçevede bu gezilerin önemli ve faydalı olduğunu düşünüyoruz″ diye konuştu. Sergi alanında Dünya Harikaları ve Mitoloji temasına ek olarak bir de Atatürk Heykeli ve 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anıtı'na yer verdiklerini belirten Karaca, bu heykellerin de yerli- yabancı tüm ziyaretçilerden büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Gezi sonunda düzenlenen bilgi yarışmasında ise başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi..

Kum heykellere yoğun ilgi
Kum heykellere yoğun ilgi
Bu içerik 550 kez okundu.

ANTALYA Kum Heykel Festivali'ni ziyaret eden öğrenciler 'Dünya Harikaları ve Mitoloji' temasıyla hazırlanan devasa boyuttaki heykelleri hayranlıkla izledi.

 

Antalya'da 'Dünya Harikaları ve Mitoloji' temasıyla bu yıl 11'inci düzenlenen Kum Heykel Festivali sergisi, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Final Okullarının sosyal- kültürel etkinlik programı kapsamında öğrenciler açık hava müzesi niteliğindeki sergi alanını ziyaret etti. Dünya harikaları arasında yer alan Eyfel Kulesi, Yasak Şehir, Keops Piramidi, Machu Picchu, Taç Mahal, Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Petra Antik Kenti gibi eserlerin kumdan yapılmış devasa boyuttaki heykellerini görme şansı bulan öğrenciler, bu anları fotoğrafladı.

Okulun Gezi Programı Sorumlusu Fatih Zilli, ″Bu özel etkinliğin Antalya'da düzenlenmesi bizim için büyük şans. Öğrencilerimiz eğlenceli bir ortamda kum heykel sanatıyla tanıştı, ilginç örneklerini görme, genel kültürlerini geliştirme imkanı buldu″ dedi.

Sergi Direktörü Cem Karaca ise, öğrencilerin gösterdiği ilgiden mutlu olduklarını belirterek, ″Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel sanatıyla miniklerin tanışması onların eğlenceli bir ortamda hem sanatsal hem de kültürel yönden gelişmelerine büyük katkı sağlıyor. Bu çerçevede bu gezilerin önemli ve faydalı olduğunu düşünüyoruz″ diye konuştu.

Sergi alanında Dünya Harikaları ve Mitoloji temasına ek olarak bir de Atatürk Heykeli ve 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anıtı'na yer verdiklerini belirten Karaca, bu heykellerin de yerli- yabancı tüm ziyaretçilerden büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Gezi sonunda düzenlenen bilgi yarışmasında ise başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

 


Kaynak: DHA

Kum heykellere yoğun ilgi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü