Vali İlk İftarını Şehit aileleri ve Gaziler ile açtı

Vali İlk İftarını Şehit aileleri ve Gaziler ile açtı
Vali İlk İftarını Şehit aileleri ve Gaziler ile açtı Akca Gazete
Bu içerik 426 kez okundu.

Vali Yılmaz ve Hanımefendi Hilal Yılmaz ev sahipliğinde, Burdur Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna düzenlenen İftar programına İl genelinden aileler katıldı.
Ezanı şerifin okunması ile açılan oruçların ardından yemek sonrası İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından dua yapıldı. Duanın ardından Burdur Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Okyar Vali Yılmaz’a, Şehit aileleri ve gazilere maddi manevi gösterdikleri destekleri dolayısıyla plaket takdiminde bulundu.
Plaket takdimi sonrası bir konuşma yapan Vali Yılmaz; “Bugün Ramazan’ın ilk günü cenabı hakka şükürler olsun. Geçen yılda iftarda beraberdik. Bu yıl yine beraber iftar yapmak nasip oldu. Bizler büyük bir aileyiz. Her zaman ifade ediyorum. Özellikle bu vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bu millete emanettir. O emanete sahip çıkacak olan bizlerde sizlerle beraber olmanın sizlerle birlikte olmanın onurunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kızım iftara gelmeden önce dedi ki yine ilk iftar da bizimle ailenle değilsin dedi. Bende bizim ailemiz geniş bir aile bugün yine o geniş ailemizle iftarımızı yapacağız inşallah dedim. Çok şükür beraberiz. Millet için, bu devlet için, bu bayrak için, canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onların sayesinde burada iftar yapıyoruz. Nasıl Çanakkale de şehitler vermişsek, o gün bu ülke işgal edilmemişse, nasıl 30 Ağustos’ta işgal kuvvetleri ülkeden süpürülmüşse, nasıl 15 Temmuz’da ülkemizi birilerine peşkeş çekmeye çalışan hainlere karşı dik durulmuşsa, şehitler vermişsek yine nasıl 30 yılı aşan bir süredir bölücü terör örgütü vasıtasıyla ülkemizi bölmeye çalışan gerek iç gerek dış güçlere karşı birlik beraberliği muhafaza edip bu ülkeyi bir arada tutmuşsak onun için burada ramazanı şerifi beraber yaşıyoruz. Bugün sahurda iftarda biz beraber oluyoruz. Bugün burada ezan okunuyor ise bugün burada Cuma Namazı kılıyor isek bu tüm şehitlerimizin sayesindendir. Eğer toprak uğrunda ölen varsa vatandır diyor Merhum Akif, bu vatan uğruna ölen var, bundan sonrada olacak. Çünkü biz ecdadımızın, bize bıraktığı o yüce mirasın sahipleriyiz.
Bugün sadece Anadolu coğrafyasında değil ecdadımızın bize miras bıraktığı toprakların sorumluluğu da üstümüzde. Güçlü ve kuvvetli bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bu sorumluluğu üzerimizde hissedeceğiz taşıyacağız. Bu sorumluluğu taşıdığımız içinde bu ülkeyi bölmek isteyenler var. Bu ülkeyi işgal etmek isteyenler var. Bu ülkeyi parçalayıp birilerine peşkeş, birilerine vatan, birilerine yurt yapmak isteyenler var. Ama hamd olsun bu millet ecdattan aldığı mirası gelecek nesillere inşallah tertemiz alnının akıyla teslim edecek.  Teslim ederken de şehitlerimiz olacak, gazilerimizde olacak buna hepimiz adayız. Bu ülkenin bu milletin geleceği için canlar verdik vermeye de hazırız. Can vermeyi hazır olduğumuz için bugün buradayız. Dimdik ayaktayız hamd olsun.
Ben tekrar katılımınızdan dolayız herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah bu birlik beraberliğimizi bozmasın. Özellikle tüm ilçelerdeki, ailelerimizle beraber olmak istedik ilk günüde. İlk günün huzurunu, oruç açmanın nimetini beraber paylaşalım istedik. Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenabı hak ramazanı şerifi hakkıyla eda eden ve onun manevi  ikliminden istifade eden ve sonunda da bayrama kavuşanlardan eylesin. Bayramlar da tüm ümmetin huzurlu bir bayramı olsun istiyoruz. Bugün biz burada ramazanı, bayramını, sahurunu iftarını rahatlıkla yaşıyoruz ancak yaşayamayan, hemen yanı başımızda kardeş ülkelerimiz var. O kardeş ülkelerde yaşayan insanların ıstırabını içimizde hissediyoruz. Devlet olarakta millet olarakta bunu hep hissediyoruz. Onun için orada o sıkıntıları yaşayan insanlara kucak açmaya devam ediyoruz. Özellikle bu ramazanda onların aç olarak oruç tutmasına gönlümüz razı olmuyor. Ama biliniz ki Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımızın yardımlarıyla orada yaşayan kardeşlerimizin de acılarını bir nebze olsun hafifletmeye çalışıyoruz. Değişik sivil toplum örgütleriyle yapılan yardın kampanyaları vesilesiyle onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. O açıdan biz ekmeğimizi paylaşırız. Vatanımızı, milletimizi böldürtmeyiz. İnşallah ezanlar susmayacak, bayrağımız inmeyecek, vatanımızda bölünmeyecek Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet bu topraklar üzerinde yaşayacak diyorum.  Hepinize saygılar sunuyorum teşekkür ediyorum” dedi.
Şehit Yakınları ve Gaziler onuruna verilen İftar yemeğine, Vali Yılmaz’ın yanı sıra Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Tank Alb. Cem Tuce,  Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Yüce, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları Hayri Sandıkçı, Ali Nazım Balcıoğlu, Mehemet Yıldız, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, 58. Piyade Eğitim alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Nurdan Kamal, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Okyar katıldı.

 

burdur vali şerif yılmaz ilk iftar gazi şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu