Burdur Milletvekili Reşat Petek'in Ramazan Ayı Mesajı

Anayasa Komisyonu Başkanvekili, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK, Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. PETEK, yayınladığı kutlama mesajında Ramazan ayının İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

Burdur Milletvekili Reşat Petek'in Ramazan Ayı Mesajı
Burdur Milletvekili Reşat Petek'in Ramazan Ayı Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 796 kez okundu.

     “Rahmetin, bereketin vesilesi bir mübarek Ramazan ayına daha kavuşmuş bulunuyoruz. Rahmetin, mağfiretin, hoşgörünün ve şefkatin arttığı Ramazan ayı sayesinde tüm İslam âlemi olarak müstesna bir heyecan yaşıyor, unutulan manevi değerlerimizi hatırlıyor, vicdan muhasebesi yapıyor, körelen manevi duygularımızın yeniden canlanması, hayat bulması için imkânlar buluyoruz.

     Düşenin elinden tutmak, fakir ve fukarayı gözetmek, öksüzü, yetimi, yoksulu sevindirmek gibi faziletlerin, yüksek ahlaki değerlerin yoğun yaşandığı bu mübarek zaman dilimi, bilerek ya da bilmeyerek yapmış olduğumuz günahlardan kurtulmamız, arınıp temizlenebilmemiz için bir vesile olur inşallah.

      Peygamber Efendimizin de buyurduğu üzere başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi; rahmete, mağfirete ve cehennemden kurtuluşumuza vesile olacak şekilde geçirmeye gayret göstermeliyiz.

      İbadet ve dualarımızda şahsi kemalatımız için olduğu kadar komşu ülkelerde ve İslam coğrafyasında yaşanmakta olan sıkıntı ve dertlerin de bir an önce son bulması için Allah’a hep birlikte el açıp dua edelim. Bu vesile ile şimdiden Ramazan ayınızı tebrik eder, Ramazan ayının oluşturduğu hoşgörü ikliminin bütün İslam âlemine birlik, dirlik, huzur ve saadet getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ederim.”

reşat petek ramazan kutlama mesaj ak parti burdur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü