Atık pil toplayıp akvaryum gezisi kazandılar

DÖŞEMEALTI Belediyesi tarafından başlatılan 'Doğanın Pili Bitmesin' kampanyası ile 1 tona yakın pil, ilk ve ortaokul öğrencileri tarafından doğaya atılmadan geri dönüşüme kazandırıldı. Kampanyada dereceye giren 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi. Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen atık pillerin toplanması ve taşınması amacıyla yürütülen kampanya, yine büyük ilgi gördü. Neredeyse 1 ton atık pil kampanya sayesinde doğaya atılmadan toplanarak, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği'ne (TAP) teslim edildi. En çok pili toplayarak birinci olan Kömürcüler İlk-Ortaokulu ile Yeniköy İlk-Ortaokulu, Yukarı Karaman Perge Rotary İlk-Ortaokulu'ndan 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi. Kent meydanında buluşan öğrencilere Döşemealtı Belediyesi Nar Masa ekibi tarafından kek ve meyve suyu ikram edildi. Öğrenciler daha sonra belediyenin imkanlarıyla akvaryuma götürüldü..

Atık pil toplayıp akvaryum gezisi kazandılar
Atık pil toplayıp akvaryum gezisi kazandılar
Bu içerik 612 kez okundu.

DÖŞEMEALTI Belediyesi tarafından başlatılan 'Doğanın Pili Bitmesin' kampanyası ile 1 tona yakın pil, ilk ve ortaokul öğrencileri tarafından doğaya atılmadan geri dönüşüme kazandırıldı. Kampanyada dereceye giren 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi.

 

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen atık pillerin toplanması ve taşınması amacıyla yürütülen kampanya, yine büyük ilgi gördü. Neredeyse 1 ton atık pil kampanya sayesinde doğaya atılmadan toplanarak, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği'ne (TAP) teslim edildi.

En çok pili toplayarak birinci olan Kömürcüler İlk-Ortaokulu ile Yeniköy İlk-Ortaokulu, Yukarı Karaman Perge Rotary İlk-Ortaokulu'ndan 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi. Kent meydanında buluşan öğrencilere Döşemealtı Belediyesi Nar Masa ekibi tarafından kek ve meyve suyu ikram edildi. Öğrenciler daha sonra belediyenin imkanlarıyla akvaryuma götürüldü.

 

 


Kaynak: DHA

Atık pil toplayıp akvaryum gezisi kazandılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza