Okuma tutkusunu kitaba dönüştürdü

ISPARTA'da lise mezunu 18 yaşındaki Ceynur Daldal, kitap okuma tutkusunu yazıya dönüştürdü. Adını 'Anladım ki Sonbaharsın' koyduğu 368 sayfalık kitap yazan Daldal, ″Duygularımı ve yüreğimi katarak yazdım. Burada her hayattan, her kişilikten insanlar var″ dedi. Burdur'da doğduktan sonra ailesiyle birlikte Isparta'ya yerleşen Ceynur Daldal, bu yıl Gülkent Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Kitap okumayı çok seven Ceynur Daldal, kitap sevgisini yazıya dönüştürdü. 9'uncu sınıfta kısa kısa başladığı yazılarını hikayeleştiren Ceynur Daldal, bunları bir kitapta toplamaya karar verdi. Yaklaşık 2 yıllık çalışmasının ardından yazılarını 'Anladım ki Sonbaharsın' adlı kitapta toplayan Daldal'ın kitabı 15 gün önce piyasaya çıktı. Basım masraflarının yarısı babası, kalanı da yayınevi tarafından karşılanan kitap yaklaşık 3 bin adet bastırıldı. MESLEK DEĞİL HOBİ VE TUTKU Mezuniyet töreninde kitabının tanıtımını yapan Ceynur Daldal, okul müdürüne imzalı kitap hediye etti. Kitap okumayı ve araştırmayı çok sevdiğini anlatan Ceynur Daldal, kitap okumanın kendisi için tarif edilemez bir mutluluk olduğunu aktardı. Kitap yazmaya karar verdikten sonra arkadaşlarının ve ailesinin bu konuda kendisine çok destek olduğunu kaydeden Daldal, kitap yazmayı meslek olarak değil, hobi ve tutku olarak devam ettirmek istediğini vurguladı. Daldal, ″Kendi hayalim, hedeflerim başka, bu bambaşka bir aşk benim için. Umarım bunun devamı gelir″ dedi. 368 sayfalık 'Anladım ki Sonbaharsın' adlı kitabını da anlatan Ceynur Daldal, ″Duygularımı ve yüreğimi katarak yazdım. Burada her hayattan, her kişilikten insanlar var. İnsanların hayatları var. Bir cümle de kendinize has bir şey bulursunuz″ diye konuştu. Kitap yazmaya devam edeceğini söyleyen Daldal, şöyle dedi: ″Sürekli okumaya ve yazmaya devam edeceğim. Kitap okumak ve yazmak hayatımın her köşesinde olacak. Bu kitabı yazdıktan sonra öğretmenlerim çok sevindi. Isparta'da çok fazla olan bir şey değil kitap yazmak. Zaten kitabı yazarken de bana çok destek oldular.″.

Okuma tutkusunu kitaba dönüştürdü
Okuma tutkusunu kitaba dönüştürdü
Bu içerik 423 kez okundu.

ISPARTA'da lise mezunu 18 yaşındaki Ceynur Daldal, kitap okuma tutkusunu yazıya dönüştürdü. Adını 'Anladım ki Sonbaharsın' koyduğu 368 sayfalık kitap yazan Daldal, ″Duygularımı ve yüreğimi katarak yazdım. Burada her hayattan, her kişilikten insanlar var″ dedi.

 

Burdur'da doğduktan sonra ailesiyle birlikte Isparta'ya yerleşen Ceynur Daldal, bu yıl Gülkent Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Kitap okumayı çok seven Ceynur Daldal, kitap sevgisini yazıya dönüştürdü. 9'uncu sınıfta kısa kısa başladığı yazılarını hikayeleştiren Ceynur Daldal, bunları bir kitapta toplamaya karar verdi. Yaklaşık 2 yıllık çalışmasının ardından yazılarını 'Anladım ki Sonbaharsın' adlı kitapta toplayan Daldal'ın kitabı 15 gün önce piyasaya çıktı. Basım masraflarının yarısı babası, kalanı da yayınevi tarafından karşılanan kitap yaklaşık 3 bin adet bastırıldı.

MESLEK DEĞİL HOBİ VE TUTKU

Mezuniyet töreninde kitabının tanıtımını yapan Ceynur Daldal, okul müdürüne imzalı kitap hediye etti. Kitap okumayı ve araştırmayı çok sevdiğini anlatan Ceynur Daldal, kitap okumanın kendisi için tarif edilemez bir mutluluk olduğunu aktardı. Kitap yazmaya karar verdikten sonra arkadaşlarının ve ailesinin bu konuda kendisine çok destek olduğunu kaydeden Daldal, kitap yazmayı meslek olarak değil, hobi ve tutku olarak devam ettirmek istediğini vurguladı. Daldal, ″Kendi hayalim, hedeflerim başka, bu bambaşka bir aşk benim için. Umarım bunun devamı gelir″ dedi.

368 sayfalık 'Anladım ki Sonbaharsın' adlı kitabını da anlatan Ceynur Daldal, ″Duygularımı ve yüreğimi katarak yazdım. Burada her hayattan, her kişilikten insanlar var. İnsanların hayatları var. Bir cümle de kendinize has bir şey bulursunuz″ diye konuştu.

Kitap yazmaya devam edeceğini söyleyen Daldal, şöyle dedi:

″Sürekli okumaya ve yazmaya devam edeceğim. Kitap okumak ve yazmak hayatımın her köşesinde olacak. Bu kitabı yazdıktan sonra öğretmenlerim çok sevindi. Isparta'da çok fazla olan bir şey değil kitap yazmak. Zaten kitabı yazarken de bana çok destek oldular.″

 

 


Kaynak: DHA

Okuma tutkusunu kitaba dönüştürdü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza