Köpeğe levyeyle saldırı için dava açıldı

BODRUM'da emlakçı 43 yaşındaki Taylan D. hakkında, oturduğu sitede kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle saldırdığı iddiasıyla dava açıldı. Gümüşlük Mahallesi'ndeki Fer Yapı Sitesi'nde geçen 25 Nisan'da meydana gelen ve hayvanseverlerin tepkisini çeken olayda, site sakini emlakçı Taylan D., iddiaya göre, bahçeden geçerken kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle karşılık verdi. Olayı gören, o sırada bahçedeki diğer köpekleri besleyen yerel bir gazetede çalışan 1 çocuk annesi 45 yaşındaki Mevhibe Gözneli ise Taylan D.'yi engellemeye çalıştı. Gözneli, levyenin sağ eline isabet etmesiyle yaralandı. O anları ise Mevhibe Gözneli'nin kızı Damla Çağlar, cep telefonuyla görüntüledi. Sosyal medyadan paylaşılan o görüntüleri izleyen hayvanseverler, Taylan D.'ye tepki gösterdi. Gözneli olaydan sonra jandarmaya ve savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Taylan D. hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun mala zarar verme suçunu düzenleyen 151'inci maddesi kapsamında 4 aydan 3 yıla kadar hapis ya da adli para cezası istemiyle dava açıldı. Bodrum 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Taylan D. katılmazken, şikayetçi Mevhibe Gözneli ile tanık olarak dinlenen kızı Damla Çağlar ifade verdi. Gözneli, duruşmada olay anında çekilen görüntüleri mahkemeye sundu. Mahkeme, Taylan D.'nin ifadesinin alınması için duruşmayı 14 Temmuz'a erteledi. Adliye çıkışında açıklama yapan Damla Çağlar, ″Ben tanık olarak ifade verdim. Sesleri duyup evden çıktığımda bir adamın elindeki levyeyle köpeğe vurduğunu ve annemin engel olmaya çalıştığını gördüm. Şoke olduk, olayı hala unutamıyorum. O köpeği hepimiz çok seviyoruz. Kimseye bir zararı olmadığı gibi çocuklarla da çok iyi oynuyordu. Neden böyle bir şey yaptığını anlayamadım″ dedi. Anne Mevhibe Gözneli ise ″Sitede hepimizin baktığı, su, yemek verdiği ve kimseye zararı olmayan bir hayvanı demir levye ile döven şahısın cezalandırılması için şikayetçi oldum. Çünkü bu şahısa ceza verilmez ise aynı hareketi başka bir canlıya yapmaya devam edecek. Hakkında kamu davası açılmış olması bile önemli bir konu. Olayın görüntülerini mahkemeye sundum. Suç inkar edilemeyecek biçimde ortada, adaletin yerini bulacağına inanıyorum″ dedi..

Köpeğe levyeyle saldırı için dava açıldı
Köpeğe levyeyle saldırı için dava açıldı
Bu içerik 441 kez okundu.
BODRUM'da emlakçı 43 yaşındaki Taylan D. hakkında, oturduğu sitede kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle saldırdığı iddiasıyla dava açıldı.
Gümüşlük Mahallesi'ndeki Fer Yapı Sitesi'nde geçen 25 Nisan'da meydana gelen ve hayvanseverlerin tepkisini çeken olayda, site sakini emlakçı Taylan D., iddiaya göre, bahçeden geçerken kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle karşılık verdi. Olayı gören, o sırada bahçedeki diğer köpekleri besleyen yerel bir gazetede çalışan 1 çocuk annesi 45 yaşındaki Mevhibe Gözneli ise Taylan D.'yi engellemeye çalıştı.
Gözneli, levyenin sağ eline isabet etmesiyle yaralandı. O anları ise Mevhibe Gözneli'nin kızı Damla Çağlar, cep telefonuyla görüntüledi. Sosyal medyadan paylaşılan o görüntüleri izleyen hayvanseverler, Taylan D.'ye tepki gösterdi. Gözneli olaydan sonra jandarmaya ve savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Taylan D. hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun mala zarar verme suçunu düzenleyen 151'inci maddesi kapsamında 4 aydan 3 yıla kadar hapis ya da adli para cezası istemiyle dava açıldı.
Bodrum 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Taylan D. katılmazken, şikayetçi Mevhibe Gözneli ile tanık olarak dinlenen kızı Damla Çağlar ifade verdi. Gözneli, duruşmada olay anında çekilen görüntüleri mahkemeye sundu. Mahkeme, Taylan D.'nin ifadesinin alınması için duruşmayı 14 Temmuz'a erteledi.
Adliye çıkışında açıklama yapan Damla Çağlar, ″Ben tanık olarak ifade verdim. Sesleri duyup evden çıktığımda bir adamın elindeki levyeyle köpeğe vurduğunu ve annemin engel olmaya çalıştığını gördüm. Şoke olduk, olayı hala unutamıyorum. O köpeği hepimiz çok seviyoruz. Kimseye bir zararı olmadığı gibi çocuklarla da çok iyi oynuyordu. Neden böyle bir şey yaptığını anlayamadım″ dedi.
Anne Mevhibe Gözneli ise ″Sitede hepimizin baktığı, su, yemek verdiği ve kimseye zararı olmayan bir hayvanı demir levye ile döven şahısın cezalandırılması için şikayetçi oldum. Çünkü bu şahısa ceza verilmez ise aynı hareketi başka bir canlıya yapmaya devam edecek. Hakkında kamu davası açılmış olması bile önemli bir konu. Olayın görüntülerini mahkemeye sundum. Suç inkar edilemeyecek biçimde ortada, adaletin yerini bulacağına inanıyorum″ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza