Adnan Ceylan heykelleri yeni showroomda

DOĞADAN topladığı ağaç ve odun parçalarını sanata çeviren Adnan Ceylan, yeni showroomunu Portokal Çiçeği Bulvarı üzerindeki Turunç Plaza altında açtı. Adnan Ceylan Vision adı verdiği atölyesinde ürettiği ağaçtan heykel ve ev aksesuarlarını Antalyalılarla buluşturan başarılı sanatçının yaptıkları, hediyelik eşyadan daha çok sanat eseri olarak değerlendiriliyor. Dünyada driftwood (geri dönüşüm) sanatı yapan sayılı kişiden birisi olma özelliğini taşıyan Adnan Ceylan, harabe bir köy evindeki ağaçlardan masa ve sandalye, 1880'lerde Fransızlar tarafından Karadeniz'deki kömür madenlerinde kullanılan kömür vagonundan masa, 1920'lerde kullanılan Alman varilinden bar, 1900'lere ait bir matbaa makinesinin dişlilerinden dekoratif saat, kurumuş sedir ağacından boğa, at ve kartal heykelleri gibi çok sayıda eserini meraklılarıyla buluşturuyor. Türkiye'nin ünlü isimlerinin ve iş adamlarının ev dekorasyonları için özel sipariş verdiğini belirten Ceylan, ″Yaşanmışlık izleri olan eski eşyalar ve ağaçları eserlerimde kullanıyorum. Amacım insan emeğine ve doğaya saygı uyandırmak, modern malzemeyle seri üretilen pahalı ev eşyaları yerine, doğal ve basit malzemelerden yapılmış objelerle insanın temel ihtiyaçlarını karşılanabileceğini göstermek istiyorum″ dedi..

Adnan Ceylan heykelleri yeni showroomda
Adnan Ceylan heykelleri yeni showroomda
Bu içerik 999 kez okundu.

DOĞADAN topladığı ağaç ve odun parçalarını sanata çeviren Adnan Ceylan, yeni showroomunu Portokal Çiçeği Bulvarı üzerindeki Turunç Plaza altında açtı.

 

Adnan Ceylan Vision adı verdiği atölyesinde ürettiği ağaçtan heykel ve ev aksesuarlarını Antalyalılarla buluşturan başarılı sanatçının yaptıkları, hediyelik eşyadan daha çok sanat eseri olarak değerlendiriliyor.

Dünyada driftwood (geri dönüşüm) sanatı yapan sayılı kişiden birisi olma özelliğini taşıyan Adnan Ceylan, harabe bir köy evindeki ağaçlardan masa ve sandalye, 1880'lerde Fransızlar tarafından Karadeniz'deki kömür madenlerinde kullanılan kömür vagonundan masa, 1920'lerde kullanılan Alman varilinden bar, 1900'lere ait bir matbaa makinesinin dişlilerinden dekoratif saat, kurumuş sedir ağacından boğa, at ve kartal heykelleri gibi çok sayıda eserini meraklılarıyla buluşturuyor.

Türkiye'nin ünlü isimlerinin ve iş adamlarının ev dekorasyonları için özel sipariş verdiğini belirten Ceylan, ″Yaşanmışlık izleri olan eski eşyalar ve ağaçları eserlerimde kullanıyorum. Amacım insan emeğine ve doğaya saygı uyandırmak, modern malzemeyle seri üretilen pahalı ev eşyaları yerine, doğal ve basit malzemelerden yapılmış objelerle insanın temel ihtiyaçlarını karşılanabileceğini göstermek istiyorum″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Adnan Ceylan heykelleri yeni showroomda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza