KÖYDES Tahsisat Komisyonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu ve KÖYDES 2017 Yılı Yatırım Programları Değerlendirme toplantısı Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında yapıldı.

KÖYDES Tahsisat Komisyonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı
KÖYDES Tahsisat Komisyonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 468 kez okundu.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantılarda, ilk olarak KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı yapıldı. Toplantıda gelecek olan KÖYDES ikinci dilim ödeneği ile birlikte başlanacak sıcak asfalt çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Yüksek Planlama Kurulunun kararı doğrultusunda ikinci dilim KÖYDES ödeneğinin sıcak asfalt çalışmalarına ayrılacak olması dolayısıyla il genelindeki mevcut köy grup yollarının genel durumları ile ilgili Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Çan tarafından, Vali Yılmaz ve Komisyon üyelerine sunum yapılarak, bilgilendirmede bulunuldu.

2. dilim ödeneğin gelmesiyle birlikte hızlanacak sıcak asfalt çalışmaları öncesi, öncelikli Köy grup yollarının değerlendirildiği Tahsisat Komisyonu Toplantısı sonrası diğer toplantıya geçildi.

KÖYDES 2017 yılı yatırım programlarının değerlendirildiği ikinci toplantıda, 2017 yılı yatırım programı kapsamında devam eden projelerin son durumları ve planlanan yatırımlardan proje ve ihale sürecinde olanlarla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü İlkay Sezgin, köylerde ki mevcut içme suyu şebekeleri, su depoları ve kanalizasyon durumları ile ilgili sunum yaptı. Toplantının devamında Vali Yılmaz, 1. dilim KÖYDES ödeneği kapsamında öncelik olarak belirlenen içme suyu sıkıntılarının giderilmesi ile ilgili bazı köylerde devam eden yenileme çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

Toplantılara Vali Yılmaz ile birlikte Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Saraç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Oktay Darcan, Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü ve ilgili personel katıldı. 

burdur köydes toplantı değerlendirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü