Vali Yılmaz, “Çocuklarımıza sahip çıkmazsak yarın geleceğimizin nereye gideceği belli olmaz”

Ramazan Ayı dolayısıyla Koruyucu Aileler ve Koruyucu Aile adaylarının katılımıyla düzenlenen iftar programına Vali Yılmaz ve Hanımefendinin yanısıra, Bucak Kaymakamı İsmail Bayata ve eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Nurdan Kamal, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mustafa Ali Atan ve İlçe Müftüsü İshak Göksel eşlik etti.

Vali Yılmaz, “Çocuklarımıza sahip çıkmazsak yarın geleceğimizin nereye gideceği belli olmaz”
Vali Yılmaz, “Çocuklarımıza sahip çıkmazsak yarın geleceğimizin nereye gideceği belli olmaz” Akca Gazete
Bu içerik 428 kez okundu.

Son yıllarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projeler kapsamında, Çocuklarımız yurt ortamlarından alınarak, aile ortamında daha sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirecekleri sevgi evlerinde yaşamlarını sürdürmeye başladılar. Ayrıca Koruyucu Aile uygulaması ilede çocuklarımızın aile ortamında hayatlarını sürdürmeleri sağlayacak yeni ve önemli bir proje hayata geçirilmiş oldu.

 

 

Bucak İlçesinde düzenlenen iftar programında Koruyucu Ailelerle bir araya gelen Vali Yılmaz, açılan oruçların ardından Ailelere hitaben bir konuşma yaparak, duyarlılıkları dolayısyla kendilerine teşekkür etti.

 

Vali Yılmaz yaptığı konuşmasında koruyucu ailelere şöyle seslendi;“Bilindiği üzere deprem olduğunda, yangın olduğunda, komşunun evi yıkıldığında hepimiz seferber oluruz.  O komşumuzun evini yeniden yapalım, yıkılan binayı yeniden onaralım. Başını sokacak bir evi olsun diye bütün komşular, civar illerden gelenlerde dahil olmak üzere bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ülkemizde ve bir başka coğrafyada deprem olduğu zaman aynı şekilde yardımlar yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşların yaraları sarılsın diye. 

 

Tüm bu yaşanan olaylarda yıkılan binaların dışında yıkılan ailelerimizde oluyor. Bu ailelerimizin de aynı şekilde kalanlarının huzurlu ve güvenli bir ortam içerisinde yetişmesi hepimize düşen bir görevdir. Bu görevi siz Koruyucu Aileler üstlendiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.

 

Toplumumuzun temeli aile diyoruz. Yıkılabilir, bozulabilir, insanlık halidir, hepsi olabilir. Ama geride kalanların sağlıklı bir ortam içerisinde yetiştirilmesi önemli, özellikle Bakanlığımız tarafından sevgi evleri açıldı. Yurtlardan evlere dönüşmeye başladık. O aile ortamı, aile sıcaklığı olsun diye. Özellikle Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Hanımın himayelerinde koruyucu aile projesi etkin bir şekilde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz ki bunlara en yakın örnek sizlersiniz. Çocuklarımızın aile ortamı içerisinde yaşaması, sevgiyle, şefkatle, aile sıcaklığıyla beraber yetişmesini topluma da daha sağlıklı bireyler olarak hizmet edecek evlatları yetiştirilmesi gayreti içerisindesiniz. Sizler sorumluluk aldınız hem maddi, hem manevi mesuliyet aldınız. Bu sorumluluğu yüklendiniz. Bu sorumluluğu aldığınız için sizlere tekrardan teşekkür ediyorum. Bunu her duyarlı vatandaşımızın da yerine getirmesi gerektiğini, hepimizin aynı şekilde çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum. Çocuklarımıza sahip çıkmazsak yarın geleceğimizin nereye gideceği belli olmaz.

 

Eksiklerimiz olabilir. Belki bilmediğimiz şeyler olabilir ama bunları danışarak ve birbirimizle konuşarak çocuklarımızın da durumlarını istişare etmek suretiyle çocuklarımızın en iyi eğitimi alıp bu şehre de en iyi şekilde hizmet edecek şekilde yetiştirmek hepimizin boynunun borcu. Bu vesileyle katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, Ramazanınızı tebrik ediyorum. Önümüzde bayram geliyor. İnşallah bayrama da sağ salim kavuşuruz. Huzur içerisinde bayramlarımızı yaparız. 

 

Bunu şunun için söylüyorum bayramlarımızı yapabilmemiz için ailemizin temelleri sağlam olması lazım. Ülkemizde yaşadığımız terör var. Bu terör sağlıksız aile ortamlarında yetişen çocuklardan oluyor. Bir kısmı da terörün kucağına ister istemez itiliyor. Biz sahip çıkarsak bunların önüne geçeriz. Bugün bunları siz gerçekleştiriyorsunuz onun için bir daha teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Hep beraber çocukların geleceği ile ilgili hizmetleri gerçekleştiririz” diye konuştu.

 

Sohbet ortamında devam eden iftar programının sonunda Vali Yılmaz ve Hanımefendi koruyucu aileler ve çocuklar ile gerçekleştirdiği sohbet sonrası ailelerle hatıra fotoğrafı çekildiler. 

burdur vali çocuk koruyucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü