Milletvekili Petek, Bucak Halkına Söz Verdiği Araç Üst Geçidi İnşaatını Yakından Takip Ediyor

AK Parti Burdur Milletvekili, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili Reşat Petek, seçim vaatleri arasında Antalya-Burdur Karayolu üzerinde bulunan Bucak’a, karayolu ile birleşen Kahveler Mevkii ve Sanayi Sitesi kavşağında meydana gelen trafik kazalarını azaltmak için iki adet araç üst geçidi sözü vermişti. Milletvekili Petek, seçimden sonra da projelerin takipçisi olacağını 31 Ağustos 2016 tarihinde Bucak’a gelerek üst geçitlerin yapılacağı alanda duyurmuştu.

Milletvekili Petek, Bucak Halkına Söz Verdiği Araç Üst Geçidi İnşaatını Yakından Takip Ediyor
Milletvekili Petek, Bucak Halkına Söz Verdiği Araç Üst Geçidi İnşaatını Yakından Takip Ediyor Akca Gazete
Bu içerik 681 kez okundu.

Ülke gündeminde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yatırım konusundaki çalışmalar da hız kesmeden devam etti ve Milletvekili Petek’in sözünü verdiği araç üstgeçitlerinin inşaat çalışması Mart ayında başladı ve şu ana kadar büyük aşama kaydedildi. AK Parti Burdur Milletvekili Petek çalışmaları yerinde incelemek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bugün Bucak’a gelerek bu kez çalışmaların hızla devam ettiği araç üst geçitleri inşaat alanında basının karşısına geçti ve üst geçit çalışmalarının hangi aşamada olduğu hakkında bilgi verdi. İncelemeler sırasında Petek’e İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Genel Meclis Üyeleri Sami Uğur ve Ali Ülgen, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, AK Parti Bucak İlçe Başkan Yardımcısı Bilal Gökmen ve parti üyeleri eşlik etti. Bucak halkına verdiği sözü yerine getirdiğini ve çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini bildiren Milletvekili Petek, iki araç üst geçidinin proje bedelinin tamamının 47 milyon lira olduğunu açıkladı. AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Kahveler ve Sanayi Sitesi Kavşağındaki araç üst geçitlerinin yakın bir zamanda hizmete gireceğini, burada devam eden fiziki çalışmaların tamamının da 2017 sonunda biteceğinin müjdesini verdi.

Milletvekili Reşat Petek, “Bucak gelişmekte olan bir ilçemiz, bu 2 kavşakta ciddi anlamda trafik yoğunluğundan dolayı kazalar oluşmaktaydı. Biz göreve geldikten sonra Başbakanımızın ve ilgili Bakanımızın yakın ilgileri Cumhurbaşkanımızın desteği ile bu 2 kavşağa süratle üst geçit yapılmasına karar verildi. Bundan tam 10 ay önce yine bulunduğumuz noktada geçen yıl Kurban Bayramından önce bir açıklama yaparak bizim farkımızı ifade ettim. Dedim ki biz temel atıp ta o temelde yeşil otların çıkarak burada ne yapılıyordu diye sorulduğu bir çalışma yapmıyoruz. Temel atıldığında açılış tarihlerini de belirliyoruz dedik ve 2 kavşakta da üst geçit yapılacağı müjdesini vermiştik. Allah’a şükürler olsun bundan 69 gün önce burada fiili fiziki çalışma başladı. 2 adet üst geçidimiz yapılıyor, bunların her biri 360 metre uzunluğunda, gelişli gidişli olmak üzere Toplamda 740 metre üst geçit yapılıyor ama başlangıç ve bitişi ile birlikte toplam uzunluğu 3 km 80 metre uzunlukta bir çalışma var. Burada şu anda bu üst geçitlerin vatandaşımıza kazandırılma noktasında başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımızın vermiş olduğu talimatlarla vatandaşımızın da burada bizimle birlikte hassasiyetle takip edilmesiyle gelinen noktayı bütün halkımızın memnuniyetle karşıladığını ifade etmek istiyorum. Zira ulaşım ve iletişim son derece önemli kalkınmada 2 faktör.

Bunlardan biri de şu anda turistik kentimiz Antalya ile İç Anadolu’yu, Ankara’yı, İzmir’i birbirine bağlayan yol üzerindeyiz. Bu kavşakların üzerinde üst geçit yapılmak suretiyle yeni canların heba olmasına trafik kazalarına engel olmuş olacak. Son derece önemli bir çalışma. Ben emeği geçen gayreti olan bütün vatandaşlarımız olsun ilgili kurum yöneticileri olsun hepsine teşekkür ediyorum. Ülkemize milletimize, buradan yolculuk yapacak olanlara Bucak ilçemize Burdur’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

bucak reşat petek ak parti üst geçit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü