Eğitim Sen yılı değerlendirdi

Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hukuksuz ihraçlar, açığa almalar, soruşturma ve sürgünler başlatıldığını iddia etti. Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılını değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Eğitim Sen Antalya Şubesi'ndeki toplantıda konuşan Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, son yıllarda eğitime yönelik en ağır saldırı ve tehditlerin yaşandığını söyledi. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında iktidar ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eliyle hukuksuz ihraçlar, açığa almalar, soruşturma ve sürgünler başlatıldığını iddia eden Başkan Öztürk, ″Ağır ve zorlu bir dönem yaşıyoruz. Eğitim sistemi alarm veriyor″ dedi. Eğitimde müfredata yönelik bilim dışı müdahalelerin arttığını, felsefe-  bilim-sanat derslerinin azaltıldığını, otizmli ve zihinsel engelli çocuklara zorunlu din dersi getirildiğini iddia eden Başkan Kadir Öztürk, ″Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik dini etkinliklerini, din etkinlerinin Diyanet İşleri Bakanlığı eliyle açılan sübyan mektepleri üzerinden okul öncesine, hatta kreşlere kadar indirilmesi gibi uygulamalar eğitimin dinselleştirilmesi açısından en çok öne çıkan uygulamalar olarak dikkat çekmiştir″ diye konuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın, iktidarın ideolojik yönelimleri doğrultusunda çalışmalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere, dini vakıflar ile çeşitli protokollere imza atarak eğitimi dinselleştirme sürecinde siyasi nüfusu olan cemaatlere özel görevler verdiğini savunan Kadir Öztürk, ″2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'nda ülke ve eğitim sisteminde yaşananlar MEB'in eğitimin yapısal sorunlarına yönelik somut ve çözüme dayalı politikalar geliştirmek gibi bir derdinin olmadığını göstermektedir″ dedi..

Eğitim Sen yılı değerlendirdi
Eğitim Sen yılı değerlendirdi
Bu içerik 403 kez okundu.

Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hukuksuz ihraçlar, açığa almalar, soruşturma ve sürgünler başlatıldığını iddia etti.
Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılını değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Eğitim Sen Antalya Şubesi'ndeki toplantıda konuşan Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, son yıllarda eğitime yönelik en ağır saldırı ve tehditlerin yaşandığını söyledi. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında iktidar ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eliyle hukuksuz ihraçlar, açığa almalar, soruşturma ve sürgünler başlatıldığını iddia eden Başkan Öztürk, ″Ağır ve zorlu bir dönem yaşıyoruz. Eğitim sistemi alarm veriyor″ dedi.
Eğitimde müfredata yönelik bilim dışı müdahalelerin arttığını, felsefe-  bilim-sanat derslerinin azaltıldığını, otizmli ve zihinsel engelli çocuklara zorunlu din dersi getirildiğini iddia eden Başkan Kadir Öztürk, ″Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik dini etkinliklerini, din etkinlerinin Diyanet İşleri Bakanlığı eliyle açılan sübyan mektepleri üzerinden okul öncesine, hatta kreşlere kadar indirilmesi gibi uygulamalar eğitimin dinselleştirilmesi açısından en çok öne çıkan uygulamalar olarak dikkat çekmiştir″ diye konuştu.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, iktidarın ideolojik yönelimleri doğrultusunda çalışmalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere, dini vakıflar ile çeşitli protokollere imza atarak eğitimi dinselleştirme sürecinde siyasi nüfusu olan cemaatlere özel görevler verdiğini savunan Kadir Öztürk, ″2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'nda ülke ve eğitim sisteminde yaşananlar MEB'in eğitimin yapısal sorunlarına yönelik somut ve çözüme dayalı politikalar geliştirmek gibi bir derdinin olmadığını göstermektedir″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Eğitim Sen yılı değerlendirdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü