Atık toplama kampanyasına ilgi

BURDUR'un Ağlasun İlçesi'nde başlatılan Ambalaj Atıkları Toplama Merkezleri projesi vatandaştan ilgi gördü. Ağlasun Belediyesi'nin özel bir firmayla işbirliği içinde yürüttüğü çalışma kapsamında 'Ambalaj Atıkları Toplama Merkezleri' oluşturuldu. İlçede 6 farklı noktaya ikişer atık toplama konteyneri konuldu. Uygulama vatandaş tarafından ilgiyle karşılandı. Karton, gazete, pet ve cam şişe, poşet ve teneke gibi atıklar vatandaş tarafından atık toplama konteynerlerine atıldı. Ambalaj atıkları geri dönüşüme gönderilmek üzere her perşembe Antalya'dan gelen toplama aracı ile ayrıştırma fabrikasına taşınıyor. Belediye Başkanı Aydın Kaplan, ″İlçemizde yeni başlattığımız Ambalaj Atıkları Toplama Merkezleri ile vatandaşımızın daha bilinçli şekilde çöplerini ayırarak geri dönüşüme gönderilmesine yardımcı oluyoruz. Bu sayede halkımız hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor hem de çöplerini sınıflandırarak geri dönüşüme ve tabiata kazandırma bilincini geliştiriyor. Temiz ve yaşanabilir bir Ağlasun için vatandaş el ele veriyor. Hem Ağlasun hem de Türkiye'miz kazanıyor″ dedi..

Atık toplama kampanyasına ilgi
Atık toplama kampanyasına ilgi
Bu içerik 581 kez okundu.

BURDUR'un Ağlasun İlçesi'nde başlatılan Ambalaj Atıkları Toplama Merkezleri projesi vatandaştan ilgi gördü.
Ağlasun Belediyesi'nin özel bir firmayla işbirliği içinde yürüttüğü çalışma kapsamında 'Ambalaj Atıkları Toplama Merkezleri' oluşturuldu. İlçede 6 farklı noktaya ikişer atık toplama konteyneri konuldu. Uygulama vatandaş tarafından ilgiyle karşılandı. Karton, gazete, pet ve cam şişe, poşet ve teneke gibi atıklar vatandaş tarafından atık toplama konteynerlerine atıldı. Ambalaj atıkları geri dönüşüme gönderilmek üzere her perşembe Antalya'dan gelen toplama aracı ile ayrıştırma fabrikasına taşınıyor.
Belediye Başkanı Aydın Kaplan, ″İlçemizde yeni başlattığımız Ambalaj Atıkları Toplama Merkezleri ile vatandaşımızın daha bilinçli şekilde çöplerini ayırarak geri dönüşüme gönderilmesine yardımcı oluyoruz. Bu sayede halkımız hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor hem de çöplerini sınıflandırarak geri dönüşüme ve tabiata kazandırma bilincini geliştiriyor. Temiz ve yaşanabilir bir Ağlasun için vatandaş el ele veriyor. Hem Ağlasun hem de Türkiye'miz kazanıyor″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Atık toplama kampanyasına ilgi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Elma artık ekmeğin üzerine sürülüp yenebilecek
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Fatih Portakal hakkında suç duyurusu