Sokak hayvanlarına beslenme noktası

ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde oluşturulan beslenme noktaları sayesinde sokak hayvanları aç kalmıyor. Kumluca'da sokak hayvanlarının doğal ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla muhtelif alanlarda oluşturulan beslenme noktaları sayısında artış yapılarak ilçe geneline yayılması planlanıyor. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, projenin Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü, yaz mevsiminin gelmesiyle artan hava sıcaklığından dolayı park ve sosyal donatı alanlarının çevresinde yeni beslenme odakları oluşturduklarını söyledi. Belediyeciliğin sadece insanlara değil, kentte yaşayan tüm canlılara hizmet olduğuna dikkati çeken Çetinkaya, ″Hayvanların korunması ve ihtiyaçlarının karşılanması bilinciyle evsiz, sahipsiz sokak hayvanları için park ve sosyal donatı alanlarının çevresinde yeni beslenme odakları oluşturduk. Sokaktaki dostlarımız yiyecek ve su ihtiyacını bu odaklardan temin ediyor. Besin takviyesi belediye ekibimizce takip ediliyor fakat kaplara su ve mama koyarak vatandaşımız da projeye destek veriyor. İhtiyaç duyulması halinde beslenme odakları kurmaya devam edeceğiz″ dedi..

Sokak hayvanlarına beslenme noktası
Sokak hayvanlarına beslenme noktası
Bu içerik 617 kez okundu.

ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde oluşturulan beslenme noktaları sayesinde sokak hayvanları aç kalmıyor.

 

Kumluca'da sokak hayvanlarının doğal ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla muhtelif alanlarda oluşturulan beslenme noktaları sayısında artış yapılarak ilçe geneline yayılması planlanıyor.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, projenin Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü, yaz mevsiminin gelmesiyle artan hava sıcaklığından dolayı park ve sosyal donatı alanlarının çevresinde yeni beslenme odakları oluşturduklarını söyledi.

Belediyeciliğin sadece insanlara değil, kentte yaşayan tüm canlılara hizmet olduğuna dikkati çeken Çetinkaya, ″Hayvanların korunması ve ihtiyaçlarının karşılanması bilinciyle evsiz, sahipsiz sokak hayvanları için park ve sosyal donatı alanlarının çevresinde yeni beslenme odakları oluşturduk. Sokaktaki dostlarımız yiyecek ve su ihtiyacını bu odaklardan temin ediyor. Besin takviyesi belediye ekibimizce takip ediliyor fakat kaplara su ve mama koyarak vatandaşımız da projeye destek veriyor. İhtiyaç duyulması halinde beslenme odakları kurmaya devam edeceğiz″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Sokak hayvanlarına beslenme noktası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
88 öğrenciye bisiklet
88 öğrenciye bisiklet
Kaçak Avcılara Ceza
Kaçak Avcılara Ceza