Başkan yeni otogarı inceledi

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeni otogar projesini inceledi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 6 Mart'ta ihale edilen ve yapımı devam eden Yeni Otogar ve Yaşam Alanı inşaat alanında incelemelerde bulundu. Şu anda bir katı bodrum ve zemin kat olmak üzere iki katlı bir binanın radye temellerinin atıldığını söyleyen Başkan Günaydın, temel kalınlığının 120 santim olduğunu ve C40 beton döküldüğünü belirtti. Depreme dayanıklılığı ön planda tuttuklarını anlatan Başkan Günaydın, geçmişte C12 betonlar döküldüğünü belirtirken, bu binaların da 30 sene içerisinde çürüdüğünü kaydetti. C40 beton ile binanın ömrünü ve dayanıklılığını kat ve kat artırdıklarını vurgulayan Başkan Günaydın, proje kapsamında bir de kulenin yer aldığını hatırlattı. Başkan Günaydın, ″Yaşayan Otogar'da 20 dönümlük bir alanda da gül bahçeleri yer alacak. Yine otopark alanımızın içi güllerle donatılacak. Isparta'mızın geleceğini karşılayacak modern çarşı ve alışveriş merkezlerinin de yer alacağı bir otogar olacak. Şehirlerarası ve kırsal terminalle birlikte her türlü özelliği bünyesinde barındıracak. Bu alanımızda yıllar geçse de trafik sorunu yaşanmayacak. Şehircilikten anlamayanlar tahmini konuşmalar yapıyor. Burası şehrin merkezinde kalsa da nüfusumuz 1 milyona çıksa da otogarın 3 alternatif yoluyla trafik sorunu yaşanmayacaktır. Ortaokul yıllarımdan bu yana şehirde 4'üncü otogar değişti. Ama bu otogar kalıcı olacak. Yaşayan Otogar Projesi benim beğendiğim, keyif aldığım projelerden bir tanesidir. Çalışmaların şimdiden halkımıza hayırlı olmasını diliyorum″ dedi..

Başkan yeni otogarı inceledi
Başkan yeni otogarı inceledi
Bu içerik 387 kez okundu.

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeni otogar projesini inceledi.
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 6 Mart'ta ihale edilen ve yapımı devam eden Yeni Otogar ve Yaşam Alanı inşaat alanında incelemelerde bulundu. Şu anda bir katı bodrum ve zemin kat olmak üzere iki katlı bir binanın radye temellerinin atıldığını söyleyen Başkan Günaydın, temel kalınlığının 120 santim olduğunu ve C40 beton döküldüğünü belirtti.
Depreme dayanıklılığı ön planda tuttuklarını anlatan Başkan Günaydın, geçmişte C12 betonlar döküldüğünü belirtirken, bu binaların da 30 sene içerisinde çürüdüğünü kaydetti. C40 beton ile binanın ömrünü ve dayanıklılığını kat ve kat artırdıklarını vurgulayan Başkan Günaydın, proje kapsamında bir de kulenin yer aldığını hatırlattı. Başkan Günaydın, ″Yaşayan Otogar'da 20 dönümlük bir alanda da gül bahçeleri yer alacak. Yine otopark alanımızın içi güllerle donatılacak. Isparta'mızın geleceğini karşılayacak modern çarşı ve alışveriş merkezlerinin de yer alacağı bir otogar olacak. Şehirlerarası ve kırsal terminalle birlikte her türlü özelliği bünyesinde barındıracak. Bu alanımızda yıllar geçse de trafik sorunu yaşanmayacak. Şehircilikten anlamayanlar tahmini konuşmalar yapıyor. Burası şehrin merkezinde kalsa da nüfusumuz 1 milyona çıksa da otogarın 3 alternatif yoluyla trafik sorunu yaşanmayacaktır. Ortaokul yıllarımdan bu yana şehirde 4'üncü otogar değişti. Ama bu otogar kalıcı olacak. Yaşayan Otogar Projesi benim beğendiğim, keyif aldığım projelerden bir tanesidir. Çalışmaların şimdiden halkımıza hayırlı olmasını diliyorum″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Başkan yeni otogarı inceledi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü