Zihinsel engelli darp edilmedi merdivenlerden düştü

Burdur’un Bucak ilçesinde bulunan zihinsel özürlüler rehabilitasyon bakım merkezinde Hasan Yalvaç ismindeki zihinsel engellinin darp iddialarının sosyal medyada yayılması üzerine tepkiler büyürken, Bucak Özel Bakım Merkezi kurucu müdürü Sefa Pamuk iddiaların tamamıyla yalan ve yanıltıcı olduğunu bakım merkezinde kalan Hasan Yalvaç’ın merdivenlerden düştüğünü, düştüğü günde Bucak Devlet Hastanesinde tedavi edildiğini her şeyin tüm kayıtları ile mevcut olduğunu söyledi.

Zihinsel engelli darp edilmedi merdivenlerden düştü
Zihinsel engelli darp edilmedi merdivenlerden düştü Akca Gazete
Bu içerik 1375 kez okundu.

Özel Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Sefa Pamuk “ Bunlar tek cümle ile kesinlikle yanlış ve yalan haberler. Olay adli mercilere intikal etmiştir, sonuç ortaya çıkacaktır. Sonunda bir yargı ve hukuk var. Ama Hasan çocuğumuz bizim çocuğumuz, kendi evladımız gibi baktığımız çocuğumuz merdivenden düştü, kaşında bir açılma oldu, biz anında müdahale edip doktora götürdük. Ailesi olayın üçüncü günü geldi, çocuklarını görünce tepki göstermeye başladılar. Bizde anne yüreğidir diyerek tepkilerine karşılık eğer inanmıyorsanız gider adli mercilere müracaat edebilirsiniz soncuna bakarak hareket edebilirsiniz dedik. Hasan’ın ailesi sosyal medyaya vermelere tamamen yanlış, böyle bir olay zaten yoktu olmadı, bu olay ile ilgili bütün evrakları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Burdur il Müdürlüğüne  teslim ettik. Ayrıca Bucak Cumhuriyet Savcılığı bütün kamera kayıtlarımızı aldı. Böyle bir darp olayı yoktur, kesinlikle yanlış ve yalan haber” dedi.

Sefa Pamuk bu yanlış ve yan haber karşısında kurum olarak ta bizimde girişimlerin yapılacağını tazminat ve iadeyi itibar davası açacaklarını ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Sefa Pamuk “Hasan Yalvaç isimli çocuğumuz merdivenlerden düştüğü gün ilk etapta sağlıkçılarımız müdahale ettikten sonra anında Bucak Devlet Hastanesine götürülmüştür. Kayıtlarda hastanede mevcuttur” dedi.

Bakım Merkezi Müdürü Sefa Pamuk “Hasan Yalvaç yaklaşık bir yıldır kurumumuzda bakılıyordu. Zihinsel engelli ve bağlama raporu olan bir engellimizdir. Hasan’ın ailesi ve annesi babası çocuklarını fazla ziyaret etmezlerdi. Bir yıl içerisinde iki kez gelmişler, ilk geldiklerinde teşekkür ede ede bir koymuşlardı. Ama son geldiklerinde böyle bir olay ile karşılaştık” dedi. Pamuk “Bakım Merkezimizde bulunan engellilerimiz bakımı, bireysel bakımı, temizlikleri her şey dört dörtlük yapılmaktadır. Bunun takibini de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Burdur il Müdürlüğü yapmaktadır. Gıda, diyetisyen ve her türlü bakım kontrolleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Burdur il Müdürlüğüne denetlenmektedir. Bu olay afaki olay, bu olay ferdi davranıp bir şeyler çıkarmak, beki de nemalanma için uğraşıyorlar ama elleri boş çıkacak” dedi.

Kurum Müdürü Sefa Pamuk Bakım merkezinde kalan engellilerimizi gündüz saatlerinde herkes gelip ziyaret edebilirler, nasıl bakıldıklarına, ne yiyip içtiklerine ve nasıl kaldıklarına herkes istediği saatte gelerek ziyaret edip bakabileceklerini söyledi. 

bucak engelli darp merdiven aile sosyal bakanlık soruşturma sefa pamuk hasan yalvaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti