Vali Yılmaz, “Çocuklarımızı, Sağlıklı Yaşamaları için Spor Okullarına bekliyoruz”

İl Spor Merkezleri açılış töreni, Vali Şerif Yılmaz’ın kalımıyla gerçekleşti.

Vali Yılmaz, “Çocuklarımızı, Sağlıklı Yaşamaları için Spor Okullarına bekliyoruz”
Vali Yılmaz, “Çocuklarımızı, Sağlıklı Yaşamaları için Spor Okullarına bekliyoruz” Akca Gazete
Bu içerik 365 kez okundu.

Sporu sevdirmek adına 5 - 18 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik her yıl yaz tatilinde açılan İl Spor Merkezleri için, Gençlik Hizmteleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılış töreni düzenlendi.

 

Hüsnübayer Spor Salonunda düzenlenen açılış programına Vali Şerif Yılmaz’ın yanı sıra Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, daire müdürleri, sporcular ve aileleri katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde İl Spor Merkezleri sporcuları tarafından Taekwondo, Güreş ve Halk Oyunları gösterisi sunuldu. Programda Vali Şerif Yılmaz bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından Vali Yılmaz, beraberindeki protokolle birlikte kurslara katılan çocuklara, kurs süresince kullanacakları kıyafet ve çantalarını hediye etti.

 

Vali Şerif Yılmaz, programda yaptığı konuşmasında;

“Bugün Yaz Spor Okullarımızın açılışı vesilesiyle sizlerle beraberiz. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Malum okullarımız tatil oldu. Artık çocuklarımızın boş zamanları var. Boş zamanlarının değerlendirmeleri içinde özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından her yıl, bütün spor branşlarında olmak üzere kurslarımız açılıyor. Bu kurslarımızın bugün açıyoruz ama kurslarımız yaz kış devam ediyor.  Ağırlıklı olarak gençlerimiz, çocuklarımız yaz tatilinde bu kurslara zaman ayırıyorlar, ancak biliniz ki ailelerimizin ve çocuklarımızın talepleri olduğu sürece bu kurslarımız kışın da devam ediyor.

 

Velilerimize özellikle seslenmek istiyorum, yüzme hariç diğer bütün branşlarda verdiğimiz hizmetler, kurslarımız ücretsizdir. Yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği yapmak suretiyle açılan kursumuz var. Şehit Akif Altay Ortaokulunda, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün müşterek verdiği bir hizmetimiz var.

 

Bildiğiniz gibi okulların kapanışında da söylemiştim, özellikle bizim sağlam, dik durabilen iyi yetişmiş altın nesillere ihtiyacımız var. Yaz spor okullarımızda fiziki olarak çocuklarımızın yetişmesini, spor alışkanlığını kazanmasını, sağlıklı yaşama kavuşmasını sağlayacak olan çalışmaları yaptıracağız, Aynı zamanda fiziki gelişimin yanında bu çocuklarımızın bayrağını seven dinini seven, devletini seven nesiller olarak yetişmesini istiyoruz. Bunun için de Diyanet İşleri Başkanlığımızın başlatmış olduğu Yaz Kuran Kurslarımız var. Bu yaz kuran kurslarımızda da çocuklarımıza dinin gerekleri ve ahlakın güzelliklerini öğretiyoruz. Daha önce de ifade ettim. Çocuklarımızı devletimizin elinde en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Bunu daha önce istismar edenler oldu. Velilere seslenmek istiyorum. Dün Diyanet İşleri Başkanlığımızın da açıklaması vardı. Bir Müslüman olarak, hain FETÖ örgütüne çocuklarınızı teslim etmeyiniz dedi. Bu çok önemli bir sözdür. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanımız bu kanaati söyledikten sonra artık bizim çok fazla bir şey söylememize gerek yok. Bunu niye söyledim, bütün yaz kuran kurslarımız ve spor okullarımız koordineli bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız hem spor yapsınlar hem dini eğitim alsınlar. Birini diğerine tercih etmeden, ikisine beraber katılarak, çocuklarımızın yaz tatillerini sağlıklı bir şekilde kullanmalarını istiyoruz.

 

Çağımızın en büyük problemlerinden bir tanesi de obezite. Daha önce yabancı ülkelerde görülüyordu, maalesef Türkiye’de de görülüyor ve obeziteyle ilgili mücadele etme dönemi başladı. Onun içinde bizim çocuklarımıza spor alışkanlığını küçük yaştan vermemiz lazam. Sağlıklı beslenmenin yanında spor alışkanlığıyla beraber daha sonra telafisi mümkün olmayacak hastalıklara düşmeden çocuklarımızı şimdiden kurtarmamız lazım. Bunun uğraşını vermemiz lazım. Bugün itibariyle İl Spor Merkezlerimize 20 branşta toplam 1983 yavrumuz spora başlıyor. Bu vesileyle belki tekrar duyurma fırsatı doğmuş olacak. Diğer çocuklarımızında spor merkezlerine istedikleri branşta katılmalarını istiyorum.

 

Bizim büyük bir ülke olarak gerek olimpiyatlarda gerek dünya şampiyonalarında, uluslararası müsabakalarda bayrağımızı dalgalandıracak, İstiklal Marşımızı söyletecek çocuklara, gençlere ihtiyacımız var. Bu gençler, bu kurslarda fark edilecek. Burada kabiliyetini fark ettiğimiz yavrularımızın daha üst seviyelere yetiştirilmesi ülkemizi temsil etmesi en büyük arzumuzdur. Çocuklarımızın kabiliyetlerini bizim değerlendirmemiz lazım. Bizim yaptığımız burada çocuklarımızın elinde tutmaktır. Bu sayede de ailelerimizle beraber bunu gerçekleştirdiğimizde başka ülkelerin bayraklarını değil Ay Yıldızlı Bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı inşallah olimpiyatlarda da, dünya şampiyonlarında da, Avrupa Şampiyonlarında da gençlerimiz, yavrularımız daha fazla dalgalandıracaklardır. O duyguyu, o onuru ülkemize yaşatacaklardır. Hepinize başarılar diyorum. Görev alan tüm hocalarımıza da başarılar diliyorum. Çocuklarımız size emanet. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Vali Yılmaz, programın sonunda İl Spor Merkezleri sporcuları ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra spor salonundan ayrıldı.

burdur spor vali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü