Validen dernek başkanına ödül

ISPARTA Valisi Şehmus Günaydın, Uyuşturucu ile Mücadele Derneği (UBAM) Başkanı İbrahim Uzunköprü'yü yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ödüllendirdi. Isparta Valisi Şehmus Günaydın, UBAM Başkanı İbrahim Uzunköprü'yü makamında kabul etti. Başkan Uzunköprü'ye uyuşturucuyla mücadele konusunda yaptığı çalışmalar dolayısıyla tebrik eden Vali Günaydın, kendisine hediye verdi. Programa İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Sağlam da katıldı. Vali Günaydın, ″Toplum olarak en önemli sorunlarımızdan biri olan uyuşturucu konusunda yapılan çalışmalar son derece önem arz etmektedir. Çünkü geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu illete bulaşmamaları veya bulaşanların da bu illetten kurtarılmaları için bizim toplum olarak bir bütün halinde mücadele etmemiz gerekiyor. Toplumun tüm unsurlarının, bütün sivil toplum örgütlerinin, kamu görevlilerinin ve tüm vatandaşlarımızın bu mücadelede bize destek olmalarını bekliyoruz. Isparta'mızda da derneğimiz bu konuda çok önemli çalışmalar yapıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde daha güzel çalışmalarla bu alanda daha iyi hizmet verecekler″ dedi. Uyuşturucu sorununun topyekun ele alınması halinde başarılı olunacağını kaydeden Vali Günaydın, ″Toplumun tüm kesimleri bu konuda gerekli desteği verdikleri zaman hem çocuklarımızı bu illetten korumuş oluruz hem de bu illete bulaşan gençlerimizi de kurtarma adına çok daha önemli hizmetleri gerçekleştirmiş oluruz. Bu arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar çok değerli ve çok önemli. Ama bunun devamını da sağlamak lazım. Bu gençlerimizi alıyoruz ve tedavilerini yaptırıyoruz. Daha sonra bunları kendi başlarına bıraktığımız zaman tekrar bu illete başlamaları da mümkün. Tüm bunların önüne geçebilmek için çalışmalarımızı çok detaylı ve kapsayıcı şekilde yapmamız lazım. 'Bunu tamam tedavi ettik işimiz bitti' anlamında değil, bundan sonra da gençlerimizi topluma kazandırmak için çok faydalı işler yapmamız lazım. Elimizde çok önemli bir projemiz var. Derneğimizin yaptığı çalışmaları 2-3 katına çıkaracak kapasite oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için üniversitemiz bize 50 dönüm arazi tahsis etti. Belediyelerimizin ortak olduğu yurt yaptırma birliği vasıtasıyla da bu tesisleri yapıp, derneğimiz ve bu konuda mücadele eden tüm sivil toplum örgütleri ile vatandaşlarımızla topyekun mücadele başlatmamız lazım. Biz bu mücadelede başarılı olamazsak geleceğimiz adına son derece endişeli duruma düşeriz. Bunun için de çok fazla gayret ve çaba göstermemiz lazım″ diye konuştu..

Validen dernek başkanına ödül
Validen dernek başkanına ödül
Bu içerik 391 kez okundu.

ISPARTA Valisi Şehmus Günaydın, Uyuşturucu ile Mücadele Derneği (UBAM) Başkanı İbrahim Uzunköprü'yü yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ödüllendirdi.
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, UBAM Başkanı İbrahim Uzunköprü'yü makamında kabul etti. Başkan Uzunköprü'ye uyuşturucuyla mücadele konusunda yaptığı çalışmalar dolayısıyla tebrik eden Vali Günaydın, kendisine hediye verdi. Programa İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Sağlam da katıldı.
Vali Günaydın, ″Toplum olarak en önemli sorunlarımızdan biri olan uyuşturucu konusunda yapılan çalışmalar son derece önem arz etmektedir. Çünkü geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu illete bulaşmamaları veya bulaşanların da bu illetten kurtarılmaları için bizim toplum olarak bir bütün halinde mücadele etmemiz gerekiyor. Toplumun tüm unsurlarının, bütün sivil toplum örgütlerinin, kamu görevlilerinin ve tüm vatandaşlarımızın bu mücadelede bize destek olmalarını bekliyoruz. Isparta'mızda da derneğimiz bu konuda çok önemli çalışmalar yapıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde daha güzel çalışmalarla bu alanda daha iyi hizmet verecekler″ dedi.
Uyuşturucu sorununun topyekun ele alınması halinde başarılı olunacağını kaydeden Vali Günaydın, ″Toplumun tüm kesimleri bu konuda gerekli desteği verdikleri zaman hem çocuklarımızı bu illetten korumuş oluruz hem de bu illete bulaşan gençlerimizi de kurtarma adına çok daha önemli hizmetleri gerçekleştirmiş oluruz. Bu arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar çok değerli ve çok önemli. Ama bunun devamını da sağlamak lazım. Bu gençlerimizi alıyoruz ve tedavilerini yaptırıyoruz. Daha sonra bunları kendi başlarına bıraktığımız zaman tekrar bu illete başlamaları da mümkün. Tüm bunların önüne geçebilmek için çalışmalarımızı çok detaylı ve kapsayıcı şekilde yapmamız lazım. 'Bunu tamam tedavi ettik işimiz bitti' anlamında değil, bundan sonra da gençlerimizi topluma kazandırmak için çok faydalı işler yapmamız lazım. Elimizde çok önemli bir projemiz var. Derneğimizin yaptığı çalışmaları 2-3 katına çıkaracak kapasite oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için üniversitemiz bize 50 dönüm arazi tahsis etti. Belediyelerimizin ortak olduğu yurt yaptırma birliği vasıtasıyla da bu tesisleri yapıp, derneğimiz ve bu konuda mücadele eden tüm sivil toplum örgütleri ile vatandaşlarımızla topyekun mücadele başlatmamız lazım. Biz bu mücadelede başarılı olamazsak geleceğimiz adına son derece endişeli duruma düşeriz. Bunun için de çok fazla gayret ve çaba göstermemiz lazım″ diye konuştu.

 

 

 


Kaynak: DHA

Validen dernek başkanına ödül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti